Revista

Revista

 • Aktivisti serb... Cfare pa Goran Miletic ne ndeshjen me Shqiperine

  Njerezit ne te dyja anet duket se shikojne gjera te ndryshme nga nje ngjarje e vetme: Cfare ndodhi ne stadiumin e Beogradit? Kete pyetje i ben “Historia Ime” aktivistit serb per te drejtat e njeriut dhe Drejtor i Programeve per Ballkanin Perendimor prane Civil Rights Defenders, Goran Miletic.

 • Ne jemi te njejte!

  9 vite më parë
  Ne jemi te njejte!

  'Mos u bo si magjup', me tha Ardiani nje dite. E kishte fjalen per romet, nje popull qe nuk mund te dale nga diskriminimi i tepert qe i behet ne rrethin ku jeton.

 • Doktori, i apasionuar pas pergjimeve

  Kryetari i Kuvendit te Shqiperise, Ilir Meta, ne nje interviste per emisionin 'Top Story' komentoi mes te tjerave edhe ceshtjen e pergjimeve nga SHISHi, me urdher te ish-kryeministrit Berisha.

 • Lufta e monumenteve

  9 vite më parë
  Lufta e monumenteve

  Nese do te kishte nje studim te mireqene per fenomenin, atehere do te ishte e thjeshte te hidhej drite per dilemen e shkaterrimit te shqiptaret, por ky mungon, ndersa histeria per monumentet po behet tejet e lodhshme.

 • Ne 2015-n nis puna ne terren per TAP-in

  Pavaresia nga furnizuesi i vetem te gazit dhe lehtesirat qe kane shtetet perfshirese te projektit, jane edhe planet kryesore qe Trans Adriatic Pipeline (TAP) do te realizoje.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama