Revista

Revista

 • Po Rama, pro apo kunder Fullanit?!

  I patrazuar per 10 vite ne krye te Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani ndodhet sot ne momentin e vet me kritik. Vjedhja per se dyti e Thesarit ka zemeruar si rrallehere shqiptaret dhe nje segment te klases politike, aq sa ne keto dite te nxehta gushti nuk flitet vecse per fatin e Guvernatorit.

 • 'The Economist': Schengen drejt shperberjes, BE ne telashe

  Prestigjiozia britanike 'The Economist' shkruan se nje projekt i madh evropian eshte drejt shkaterrimit dhe nuk e ka fjalen per Eurozonen, por per marreveshjen Schengen ndermjet 26 vendeve evropiane, per eleminimin e kontrollit te kufijve ndershteterore.

 • Pse njerezit gazmore jane ndonjehere me te trishtuarit

  Robin Williams dhe shume miqve te tij komediane u duhet te luftojne here pas here me veturrejtjen dhe veteshkaterrimin. Une gjithmone e ndjej ne nje kuptim me te forte humbjen kur nje mik i alkoolizuar apo i droguar kryen vetevrasje.

 • Financial Times: Pas Irakut, a e ka radhen Shqiperia?!

  Te gjithe jane shokuar nga masakrat qe po bejne militantet islamike te ISIS ne Irak. Mes frikes se ata po fitojne shume terren ne Irak e jane duke arritur qellimin e tyre, gazetari David Gardner i 'Financial Times' ngre pyetjen: Pas Irakut, kush e ka radhen?

 • Fjalori i shikimeve te te dashuruarve

  Nje gjuhe e folur apo e shkruar e ka nje fjalor te vetin qe eshte magazine e te gjitha fjaleve qe njerezit e nje komuniteti perdorin gjate jetes se tyre, apo ne periudha te ndryshme te saj. Fjaloret me te mire dhe me te plote mund te kene nje numer te madh te fjaleve, por jo te gjitha jane aktive ne jeten e perditshme.

 • Bomba e 'Bild' kunder fese islame

  Teksti ishte i shkurter, por shkaktoi shume reagime. Gazeta bulevardeske 'Bild am Sonntag' ka botuar nje koment me permbajtje armiqesore ndaj fese islame. Pasoja: reagime te shumta dhe indinjate e thelle.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama