Revista

Revista

 • Shqiptaret qe administrojne qytetin e sulltaneve

  Udhetojme drejt Turqise. Sapo mberrijme ne Bursa, nje qytet shume i madh prane Stambollit, qyteti i sulltaneve te Perandorise Osmane, kuptojme qe na presin shqiptare. Keshilltari i kryetarit te Bashkise se Burses, Emir Bej...

 • Rama: Prova te pakontestueshme, droge me avione ne qeverine e Berishes

  Per me shume se dy ore, Kryeministri Edi Rama iu pergjigj pyetjeve te gazetarit Sokol Balla ne emisionin 'Top Story', ne 'Top Channel'. Edi Rama u shpreh se komisioni hetimor per drogen po merr informacione te rendesishme ku ka konstatuar se trafiku ajror nepermjet linjave ajrore ka ekzistuar para se socialistet te merrnin pushtetin, pra gjate qeverisjes se Berishes.

 • Fiset e Pakistanit qe 2300 vite me prejardhje 'shqiptare'! (Video)

  Keto fise te Pakistanit pretendojne se jane pasardhesit e drejtperdrejt te Aleksandrit te Madh. Ata flasin nje gjuhe e cila eshte e ngjashme ne shume fjale me gjuhen tone shqipe, kane veshjet kombetare te cilat u ngjajne shume veshjeve tona antike, ata madje edhe i therrasin me emrin shallvare.

 • Perfaqesite diplomatike po zbaviten me protestat antidroge te PD-se

  Fajesimi i votuesve per humbjen e thelle te zgjedhjeve ne 23 qershor eshte analiza me e keqe qe mund t'i behet gjithe ketij procesi. Keshtu komenton ish-deputeti demokrat, Gilman Bakalli analizen e selise blu, e cila po zhvillohet njeheresh me zgjedhjet e drejtuesve te rinj ne deget e PD-se ne gjithe vendin dhe strukturave te saj.

 • Djalli - Nje 'biografi' e paautorizuar

  'Askush qe nuk ka kuptuar te verteten mbi djallin dhe engjejt e tij, apo qe nuk e ka kuptuar se cili ishte ai perpara se te behej demon, dhe si u be, nuk do te jete ndonjehere ne gjendje qe te njohe origjinen e te Keqes'.

 • Holanda dhe Britania votojne per eurodeputetet

  Kutite e para te votimit u hapen ne Britanine e Madhe dhe Holande mengjesin e djeshem, te cilat startuan fillimin e kater diteve votimi per zgjedhjet e Parlamentit Europian.

 • Deshmia e ish-pilotit te CIA-s: 'Kullat nuk u rrezuan nga avionet'

  John Lear, i biri i shpikesit te avionit 'Learjet', ka dhene deshmine e tij prej eksperti, sipas se ciles ka qene fizikisht e pamundur per avionet 'Boeing 767', si Fluturimet AA11 dhe UA175 qe te kene goditur Kullat Binjake ne 11 shtator, veçanerisht nese jane pilotuar nga pilote pa pervoje.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama