Revista

Revista

 • 'Nuk dua te plakem ne politike'

  Gazetarja e 'Der Standard' gjate intervistes e ka pyetur Rama dhe per pergjigjen e tij te famshme ne lidhje me vdekjen. Ne fund, dua te pyes per nje thenie. Ju keni thene: Kam nje problem me vdekjen, keshtu qe u bera artist.

 • Perse nuk dime asgje per parate tona?

  Sa shume merrni vesh nga parate? Per ta ditur, provoni t'u pergjigjeni ketyre tre pyetjeve. 1) Supozoni qe keni 100 Euro ne nje llogari kursimi ne banken tuaj, dhe qe norma e interesit per kete llogari eshte 2 perqind ne vit.

 • Rrefehet Monica Lewinsky per skandalin me Bill Clinton

  Kane kaluar plot 15 vjet nga skandali seksual i Monica Lewinskyit me ish – presidentin e SHBA, Bill Klinton. Monica ka vendosur te thyeje heshtjen dhe te tregoje se perse kishte kaq kohe qe nuk fliste per marredhenien e saj me ish-shefin, Klinton.

 • Shqiperia eleminohet ne gjysmefinalen e Eurovision (Video)

  Edhe kete vit Shqiperia nuk ka mundur te kualifikohet ne finalen e Eurovisionit, i cili po zhvillohet ne Danimark. Kenga 'One Night's Anger' e kenduar nga Hersi Matmuja ka deshtuar te marre votat e publikut dhe jurive te vendeve perkatese per te prere nje bilete ne finalen e 10 majit.

 • 10 njerezit me me influence te antikitetit

  Greket e antikitetit kane influence te madhe ne shoqerine perendimore. Shume shkenca dhe zhanre letrare jane themeluar nga greket dhe shume prej shkrimeve te tyre kane mbijetuar thuajse te plota. 

 • Starton sot Eurovisioni, Shqiperia merr pjese ne naten e pare (Video)

  Sot ne Kopenhagen te Danimarkes do te startoje Festivali i 59 i Kenges Europiane. 37 shtete do te marrin pjese ne tre netet live te Eurovisionit, i cili pas fitores se kengetares daneze Emmelie de Forest vitin e kaluar, do te zhvillohet ne kete vend per te treten here. Moto zyrtare e ketij fesivali e perzgjedhur per kete vit eshte 'JoinUs'.

 • Shqiptarja qe synon Parlamentin Europian

  Arba Kokalari, eshte kandidate per Parlamentin Europian, perfaqeuese e te rinjve Suedeze. Shqiptarja qe jeton me prinderit ne Suedi, me origjin nga Gramshi dhe Gjirokastra, padyshim krenaria e te rinjve te Shqiperise

 • Bashkim Hoxha iken nga televizioni per t'u bere diplomat

  Moderatori i emisionit 'Koha per t'u zgjuar', Bashkim Hoxha, pas 17 vjetesh do te terhiqet nga televizioni per te veshur kostumin e diplomatit. Keshtu ka bere te ditur vete Bashkim Hoxha nepermjet nje statusi ne rrjetin social 'Facebook'.

 • 10 abuzimet me te medha te lidereve politike

  Revista 'TIME' rendit 10 abuzimet me te medha qe kane bere me pushtetin lidere te ndryshem politike. Ne kete liste nuk ka si te mungoje ish-presidenti amerikan Riçard Nikson. Ai eshte akuzuar dy here per abuzim me pushtetin.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama