Lajme

Lajme

Ne kete Rubrike do kete nje diapazoni shume te madh artikujsh te karakterit :Reviste, Sociale, Personazh, Kuriozitete, Nga Bota , nga Ballkani dhe sigurisht nga Shqiperia.

Kinematografi

Filmi per refugjatet kosovare, nominohet per Akademine Evropiane te Filmit

Filmi per refugjatet kosovare nominohet per Akademine Evropiane te Filmit

“Home”, produksioni i parë kosovar i cili ka arritur të nominohet në kategorinë e filmit evropian të  shkurtërFilmi i shkurtër “Home” do të bëhet produksioni i parë kosova

9 muaj më parë | Lexo më shumë »

Karikatura dhe Satire

Sporti

De Basi fitoi 1.8 mln euro, trajneri me i paguar i Kombetares

De Basi fitoi 1.8 mln euro trajneri me i paguar i Kombetares

Gianni De Biasi do të mbetet për shumë kohë pjesë e historisë së futbollit shqiptarë, në sajë të punës dhe rezultateve të arritura në rreth 5 vite e gjysmë që drejtoi p&e

3 muaj më parë | Lexo më shumë »

Dossier

Nexhmije Hoxha kerceu rreth kokes se prere te italianit. Shoqet i beri prostituta

Nexhmije Hoxha kerceu rreth kokes se prere te italianit. Shoqet i beri prostituta

Një dokument sekret, historik, shkruar në 1952 nga të huajt hedh dritë mbi krimet e komunizmit dhe konkretisht të bashkëshortes së diktatorit Enver Hoxha. Dokumenti që Opinion.al publikon sot është sh

9 muaj më parë | Lexo më shumë »

Shendeti

Martesa te ben mire

Martesa te ben mire

Sipas një studimi që bazohet tek të paktën 1 milion të rritur në Britaninë e Madhe, një bashkëshort i mirë mund t’ju detyrojë të kujdeseni më shumë për veten. Personat q

3 muaj më parë | Lexo më shumë »

Politike

Kodrina e Vdekjes - Video e emisionit investigativ Publicus

Kodrina e Vdekjes - Video e emisionit investigativ Publicus

Emisioni “Kodrina e Vdekjes”, për të cilin autorët thanë se nuk u lejuan ta publikonin në televizionin Vizion Plus, u publikua sot në darkë në YouTube. Emisioni 50 minuta i gjatë ritregon ngja

11 muaj më parë | Lexo më shumë »
 • Kryeministri Rama rilind në Dibër fjalimin për Shukri Xhelilin

  Kryeministri Rama rilind ne Diber fjalimin per Shukri Xhelilin

  Kryeministri Rama ishte sot i pranishëm në mitingun përmbyllës së fushatës për kryetar bashkie në Dibër. Ai i kërkoi qytetarëve dibranë të votojnë kandidatin e majtë Muharem Rama. Por fjalimi i kryeministrit ishte pothuaj i njëjtë me

  12 muaj më parë | Lexo më shumë »
 • Një vrasje domethënëse

  Nje vrasje domethenese

  Në Rrëshen u vra sot në një atentat Saimir Jaku, i cili raportohet se është shef sektori në OSSHE Tiranë.Ajo që është e sigurtë është se, deri para pak javësh, viktima ka qënë drejtor i tensionit të lartë për gjithë veriun e vend

  12 muaj më parë | Lexo më shumë »

Art&Kulture

Pse himariotet flasin greqisht?

Pse himariotet flasin greqisht

Në gjirin e shtatë fshatrave të Himarës ka një dallim në një pikë të rëndësishme. Tre nga vendbanimet e krahinës – Palasa, Himara dhe Dhërmiu – flasin brenda dhe jashtë

7 ditë më parë | Lexo më shumë »

Revista

A eshte Vojsava Kastrioti Serbe apo Shqiptare!?

A eshte Vojsava Kastrioti Serbe apo Shqiptare!

Perpiqen te argumentojne, e s'ja gjej dot aresyen e aresyes, por nuk mberrijne te nxjerrin askund se VOJSAVA KASTRIOTI ishte sllave (madje shkojne deri aty sa ne emer te neo-internacionalizmit ballkanik te deklarojne se ishte serbe). Jepen si argume

1 muaj më parë | Lexo më shumë »

Kuriozitete

Si ndikon hena tek shenjat e horoskopit

Si ndikon hena tek shenjat e horoskopit

Ana jonë e pandërgjegjshme, irracionale, emocionale, zbulohet mirë edhe nga shenja hënore, ana tjetër e sjelljes “diellore”, që shfaqim në publik dhe në qetësi.Mund të thuhet se, ndër

3 muaj më parë | Lexo më shumë »

Aktualitet

Ndertimet pa leje ne Dhermi, Athina presion Tiranes me anetaresimin ne BE

Ndertimet pa leje ne Dhermi Athina presion Tiranes me anetaresimin ne BE

Prishja e disa ndërtimeve në Dhërmi pak ditë më parë kë rikthyer tensionet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Ministria e Jashtme greke ka reaguar për këtë rast, duke deklaruar se po goditet m

4 javë më parë | Lexo më shumë »

Sociale

Turizmi, 2.4 here me shume. Erdhen 562 mije turiste

Turizmi 2.4 here me shume. Erdhen 562 mije turiste

Shqipëria duket se po përjeton një tjetër sezon të mirë turistik. Instituti i Statistikave raportoi se numri i shtetasve të huaj që kanë hyrë në Shqipëri për qëllime pushime u rrit

4 javë më parë | Lexo më shumë »

Reportazh

Jeta si ne epoken e gurit mes Tiranes, Elbasanit dhe Peqinit

Jeta si ne epoken e gurit mes Tiranes Elbasanit dhe Peqinit

Në krahun e djathtë të aksit që lidh Elbasanin me Peqinin, marrim sipër për në Paulesh, Garunj e vogël dhe e madhe, Cacabezë e deri në Bodin. Ky i fundit është destinacioni ynë.Në

2 vite më parë | Lexo më shumë »

Teknologji

Snapchat ka 173 milion perdorues aktive ne dite

Snapchat ka 173 milion perdorues aktive ne dite

Snapchat ka 173 milion përdorues aktivë në ditë, një shifër e cila u rrit me 4% krahasuar me tre mujorin paraardhës. Në SHBA Snapchat u rrit me 4 milion përdorues të rinj ndërsa në Evrop&eum

1 javë më parë | Lexo më shumë »

Blogu yne

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama