Shendeti

Shendeti

 • Semundjet qe sherohen me boronice

  Eshte studiuar se boronica ben kthim mbrapsht te renieve te aftesive mendore dhe fizike te lidhura me moshen, si dhe ndikon ne kontrollin e peshes trupore.

 • 5 pije dhe ushqime qe ju mbajne ngrohte

  Tashme qe temperaturat jane ulur, do ju duhet me patjeter nje liste me pije dhe ushqime qe ju mbajne ngrohte ne keto dite te ftohta. Mes tyre eshte edhe uji… me akull!

 • Ja pse leximi ju ben te lumtur

  Ne veçanti, ata qe lexojne romane zhvillojne nje nivel ndjeshmerie me te larte, cilesi qe eshte vene re te femijet (ne te kundert, ata qe shikojne televizor per nje kohe te gjate, jane me te mbyllur ne vetvete).

 • Pse ju shkelmon foshnja ne bark?

  Mesoni arsyet pse ju shkelmon foshnja juaj ne bark.Goditja e bebes gjate shtatzenise tregon shendetin e mire te bebes, zhvillimin dhe aktivitetin e tyre. Bebja reagon menjehere ndaj ndryshimeve ne ambient, sidomos kur degjon tinguj te jashtem.

 • Testet qe zbulojne problemet me nuhatjen

  Mjeku otorinolaringolog ballafaqohet çdo dite me problemet e shqisave, por humbjen e te nuhaturit e has shpesh edhe nje mjek neurolog apo alergolog, ndaj edhe ajo shpjegon se ndonese nuk duhet rritur niveli i alarmit, problemet qe shfaqen me nuhatjen nuk duhen neglizhuar.

 • Humbisni peshe duke konsumuar kete pije

  Kjo recete eshte e mire per humbje te shpejte te peshes, eshte shume i thjeshte per t'u pergatitur. Ju nuk keni edhe pse blini produkte speciale dhe te shtrenjta per te pasur humbje peshe. Kini parasysh se per ta pergatitur ate duhet te keni produkte cilesore, si mjalte 100% natural.

 • Mos i humbisni: Disa studime pikante mbi shendetin

  Beni kontrolle, kujdes me konsumimin e tepert te alkoolit, drogave, duhanit, dopingut sportiv, kujdesuni veçanerisht per ushqyerjen e kryerjen e aktivitetit fizik, vishni te brendshme pambuku dhe mbi te gjitha evitoni mbajtjen e kompjuterit apo pajisjeve te tjera ne preher.

 • Ja ushqimet qe nuk duhet ti konsumoni para gjumit

  Qendroni larg pijeve energjike, kafese, cokollates apo çajrave me kafeine. Kjo substance njihet si stimulues i sistemit nervor dhe perdoret per te shmangur pergjumjen keshtu qe mos konsumoni ushqime apo pije qe e permbajne.

Blogu yne

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama