Humbisni peshe duke konsumuar kete pije

Humbisni peshe duke konsumuar kete pije

Kjo recetë është e mirë për humbje të shpejtë të peshës, është shumë i thjeshtë për t’u përgatitur. Ju nuk keni edhe pse blini produkte speciale dhe të shtrenjta për të pasur humbje peshe. Kini parasysh se për ta përgatitur atë duhet të keni produkte cilësore, si  mjaltë 100% natural.

Kanella mund të jetë e varieteve të ndryshme, ju mund t’i provoni e pasi të shikoni diferencën mund të përdorni gjithmonë atë që ju përshtatet më mirë.

Përbërësit:


2 lugë kanellë
1 lugë mjaltë
1 litër ujë

Përgatitja:


Vendosni kanellën dhe mjaltin në tenxhere me ujë dhe vendoseni të ziejë. Më pas filtrojeni këtë pije në një tas dhe ndajeni në dy gjysma të barabarta.

Si përdoret për efekt më të mirë
Koha më e mirë për ta konsumuar është 30 minuta para mëngjesit me stomak bosh dhe 30 minuta para se të shkoni për të fjetur në darkë. Kini parasysh me stomakon bosh. Kjo pije do të pastrojë organizmin tuaj dhe do ju shkrijë yndyrën.

Këshilla të mëtejshme


Tek disa persona kjo recetë ka më tepër efektshmëri nëse i shton edhe më tepër mjaltë pasi e ke zier.

Ata që e konsumojnë këtë pije për një javë pa ndryshime të tjera në dietë, do të humbasin  1,5-3 kg në javë. Nëse ka ndonjë efekt tjetër, kjo vjen për shkak të lloji të kanellës.

Efekti që jep në trup


Ekspertët thonë se kanellë dhe mjaltë është rruga e sigurt e shkrirjes së yndyrës. Kur ne humbasim peshë, molekulat e ruajtura të yndyrë janë thyer dhe mund të shkaktojnë çlirim radikal, e cila nuk është e mirë. Mjalti ka shumë phytochemicale që janë antioksidantë. Antioksidantë siç e dimë bllokojnë radikalet e lira.

Kanella ndikon drejtpërsëdrejti në nivelin e sheqerit në gjak dhe si sheqeri përpunohet – në këtë mënyrë ai bën që sheqeri në trup të mos kthehet 100% në indet yndyrë.

Sipas atyre që e kanë përdorur thonë se kanellë është një shkatërrues i drejtpërdrejtë i yndyrës në bel, shkruan Beautyhealth.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama