Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Tirana i rikthehet pistës afrikane për merkaton

  Tirana ka nisur seriozisht që të mendojë për merkaton. Drejtuesit më të lartë të klubit kanë filluar që të "piketojnë" disa elementë që mund t'u shërbejnë për të përforcuar skuadrën.

 • Korabi i Superiores, nën shembullin e Kukësit

  Të gjithë futbollistët e Korabit të sezonit të shkuar kanë pasur kontrata njëvjeçare. Duke ditur këtë fakt, drejtuesve të klubit u del përpara analizimi i situatës dhe rinovimi me lojtarët që pritet të mbahen nga sezo

 • Bylisi ka historinë me vete

  Bylisi ka treguar se është një skuadër surprizash dhe atëherë kur nuk e pret mund të ndërtojë një ekip që të jetë konkurrent në kampionat.

 • Euro 1984/ Franca është Zot në shtëpinë e saj

  Dy javë spektakolare në futbollin evropian prodhoi Franca në vitin 1984. I ashtuquajturi Evropiani më i mirë i organizuar deri më tani, ishte dëshmitari i një turneu spektakolar të vendësve.

 • Lushnja, miliona nga bashkia

  Bashkia e Lushnjës, si aksionere e vetme, zotëron të gjitha kapitalet e klubit të futbollit, prej një periudhe kohore diçka më pak se tre vjet.

 • Nga Memushaj te Shaqiri, ja gjuajtësit e penalltive në Evropian

  Penalltitë janë kthyer në një pjesë të rëndësishme të ndeshjeve të futbollit. Brenda 90 minutave, 120 minutave apo te "lotaria" e gjuajtjeve përfundimtare, e rëndësishme është që të jesh gjithmonë i përgatitur në mome