Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Zyrtare, Elis Bakaj firmos me Tiranen

  Akordi eshte bere zyrtar diten e djeshme nga ana e klubit bardheblu. Mesfushori prezantohet sot ne oren 12:30 dhe do te jete perforcimi i fundit ne kete merkato vere per kryeqytetasit

 • Kasami prane klubit te madh italian

  Pajtim Kasami mund te rikthehet ne Serie A. Mesfushori i Olympiacosit mund te largohet nga klubi grek, ne ditet e fundit te afatit kalimtar te veres.

 • Kampioni dehet dhe e paguan taksine me medalje ari!

  Nje kampion i hedhjes se çekicit raportohet se e pagoi taksine per t'u kthyer ne shtepi me medaljen e tij te arte pasi ishte dehur duke festuar triumfin ne Kampionatin Boteror te Atletikes.

 • Albian Ajeti, tjeter talent per De Biasin

  Shqiperia shume shpejt mund te kete nje talent te ri ne gjirin e saj. De Biasi tashme ka pergatitur goditjen e radhes per te shtuar nje sulmues te perspektives.