Revista

Revista

 • Edi Rama behet baba: Linda solli ne jete Zahon

  Kryeministri Edi Rama sapo eshte bere baba per here te dyte. Me ane te nje postimi ne rrjetin social 'Twitter', Rama ben te ditur se bashkeshortja e tij Linda Rama, ka sjelle ne jete femijen e tyre te pare, Zahon.

 • E verteta e teorive te komplotit

  Greket thone nje histori kunder vetes, qe lidhet me prirjen e tyre per te besuar teorite e komplotit. Ata tregojne se si Zoti vendosi qe t'i japi secilit komb, si dhurate, nje tipar special kombetar.

 • Kur populli eshte i vetem

  10 vite më parë
  Kur populli eshte i vetem

  Perpos Papes ne bote ekziston edhe nje tjeter person i cili flet ex cathedra ky eshte kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, i cili ndryshe flet nga selia e partise dhe ndryshe vepron nga zyra e Bashkise Tirane.

 • Francezet blejne libra, libra te vertete!

  Vleresimet e nje gazetareje amerikane mbi pervojat e saj ne tregun francez te librit. Perse Franca ndryshon nga Amerika ne kete aspekt dhe cilat jane rreziqet e botes globale dhe fenomenit 'Amazon', per tregun e librit?

 • Prizreni, drejt zhvillimit te turizmit

  Qyteti i Prizrenit eshte i njohur qe nga antikiteti, si nje vend unik ne Ballkan, per vlerat e trashegimise kulturore, te civilizimeve dhe religjioneve te ndryshme.

 • Projekti i Federates Ballkanike dhe Shqiperia

  Ali Hadri eshte nje studiues i njohur i historise nga Kosova. Ne 'Kritiken Historiografike', ai ka paraqitur dy studime: 'Vlera e vepres se Dimitrije Tucovicit: Serbia dhe Shqiperia dhe Veshtrim kritik mbi memoaret e Svetozar Vukmanovic Tempos'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama