Revista

Revista

 • Si u sabotua arrestimi i Berishes 16 vite me pare

  Petro Koci, kryetar i Partise PSV 91 dhe ish-minister i Rendit, 16 vite me pare kur ndodhi tentativa per grusht shteti nga ana e PD-se, pas vrasjes se Azem Hajdarit, kujton tani se arrestimi i Sali Berishes nuk u arrit edhe pse Kuvendi me te gjitha votat pro, ia hoqi imunitetin.

 • Bulevardi, te ruhen largesite e objekteve

  Pergatitjet per viziten e Papa Françeskut ne Tirane jane duke rikthyer ne identitet sheshin 'Nene Tereza'. Keto jane ditet e fundit qe punetoret e Bashkise se Tiranes po punojne per rehabilitimin dhe zbatimin e projektit te Institutit te Monumenteve te Kultures per kete shesh.

 • Veliaj: Dasma me kursimet e nenes

  Ministri i Mireqenies Sociale, Erion Veliaj, tha sot se dasma e tij eshte bere me shpenzimet e nenes se tij. Ne nje interviste per News 24, Veliaj u shpreh se per ceremonine ne kalane e Gjirokastres, ka paguar ne baze te nje udhezimi te qeverise Berisha.

 • 10 vendet ku ia vlen te emigrosh

  Ne vendin e pare qendron Katari, i ndjekur nga Australia dhe Kuvajti. Ndersa nga shtetet europiane, me te mira per te emigruar, renditen Holanda, Gjermania dhe Suedia.

 • Detaje shokuese nga jeta e Princeshes Diana

  Me poshte do te lexoni nje permbledhje te nje bigrafie te re, qe eshte shkruar per familjen mbreterore nga Penny Junior. Harry dhe William ishin 8 dhe 10 vjec , kur iken per here te pare me pushime pa prinderit, 2 vite pas ndarjes shume publike te Charles dhe Diana-s.

 • Merkatoja e emisioneve politike

  Ne jemi nje popull qe e duam politiken. Ulemi çdo mengjes ne ndonje kafe me gazeten ne dore e flasim per ato qe ndodhen ne sheshin e luftes politike

 • Dimri 2014-2015 do te jete me i ftohti i shekullit te fundit

  Janari dhe shkurti i vitit 2015 do te jene muajt me te ftohte te dimrit, por edhe te 100 viteve te fundit. Parashikimet dhe tendencat, qe kane shkaktuar panik ne ueb, jane bazuar ne modelin CFS, i cili merr ne konsiderate anomalite e temperaturave. Ja se çfare thone ekspertet...

 • Teuta Baleta: Pese problemet qe zbulova ne Banken e Shqiperise

  Cenimi i autoritetit te departamentit te kontrollit ne Banken e Shqiperise, largimi i njeanshem i inspektoreve, cenimi i pavaresise dhe mospasja e zevendesguvernatorit te dyte, kane shkaktuar probleme ne audit edhe per vitet 2006-2010.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama