Revista

Revista

 • Te ndihmosh Shqiperine te shkeputet nga e kaluara

  Te kryesosh nje komb per nje kohe te gjate konsiderohet si nje model i mosfunksionimit ekonomik. Kryeministri i Shqiperise, Edi Rama ka nxitur ndryshimin ne vend, qe nga zgjedhjet e tij te vitit te kaluar.

 • Rama: Vizita ia vlejti, koha e provokimeve ka mbaruar

  Kryeministri Edi Rama ishte ftuar ne emisionin Top Stori, per te folur ne lidhje me viziten e tij ne Serbi. Gjate intervistes se dhene ai eshte shprehur shume i emocionuar per pritjen ne Presheve dhe ne rruget e Kosoves.

 • Festimet per clirimin, deputete e ministra para Enverit…

  Deputeti socialist Ben Blushi e gjen veten para portretit te Hoxhes ne Elbasan. Ne te gjithe vendin perkujtohet 70-vjetori i çlirimit, por shpesh veteranet valevitin parulla komuniste dhe mbajne portretet e diktatorit. Reagimi i Berishes dhe protagonizmi i PS-LSI per festimet.

 • Rexhep Qosja: Rama, superior ndaj Vucicit si intelektual dhe diplomat

  'Populli i veteshpallur qiellor eshte populli me djallezor i ballkanit'. Ky eshte komenti qe dha akademiku Rexhep Qosja ne Tirane, diten kur kryeministri shqiptar Rama pritej nga çasti ne çast te niste fjalimin ne Pallatin e Kultures ne Presheve. Qosja, viziten e Rames ne Beograd e ka cilesuar historike ne te gjitha kendveshtrimet.

 • Fotoja qe zbuloi historine e pabesueshme

  Cdo foto ka nje histori. Dhe historia e kesaj fotografie eshte e bukur por edhe shume prekese ne te njejten kohe. Jeff McArthur, ka postuar ne 'Twitter' foton e nje burri te moshuar, i cili po drekonte ne nje restorant dhe ne tavolinen e tij, se bashku me ushqimin ndodhet edhe fotografia e nje gruaje te moshuar.

 • Konferenca e Londres dhe vendimi i UEFA-s

  U mblodh Federata Europiane dhe dha vendimin: Shqiperia humbet ne tavoline 3-0 ndaj Serbise. Turp, skandal, mekat, degjenerim, padrejtesi, lajthitje e Platinise me shoke.

 • Shenjtorja shqiptare te ciles i luten serbet

  Shqiptaret jane nje popull euforik, me ndjenja te forta emocionale dhe tolerante, te cilet nuk jane kujdesur shume per te shkruar historine e tyre ne pergjithesi.

 • Serbet, te paafte per paqe me fqinjet

  Shkrimtari Mirko Kovac eshte shprehur se serbet nuk kane haber per politike, nuk kane haber per kompromise, sepse nuk kane diplomaci. Ata nuk e dine çfare eshte dialogu, theren per territore dhe jane te paafte ne paqe me fqinjet

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama