Revista

Revista

 • Ne Berat do te ndertohet nje ishull

  Qyteti i Beratit do te kete edhe nje ishull. Lajmi behet i ditur nga zv/kryeministri Niko Peleshi, i pranishem ne kete qytet, me rastin e dites se Ujit te Bekuar.

 • Nje debat i forte Qosja- Kraja dhe nje reagim i ashper

  Nje debat i forte eshte ndezur ne shtyp mes publicistit te njohur kosovar, Mehmet Kraja dhe akademikut Rexhep Qosja. Pas shkrimit te gjate te Mehmet Krajes, ku thuhet se Shqiperia po e perdor Kosoven, ka reaguar Qosja me nje shkrim ne GSH, duke theksuar se Shqiperia nuk po e perdor Kosoven.

 • Historia e erret e Koncertit te Vienes

  Koncerti i Vjenes, i perpikte çdo 1 janar, me muzike klasike te dinastise Strauss, eshte nje shipkje naziste. Ndoshta pakkush e di kete. Lindi si ide e Partise Nacional Socialiste te Adolf Hitlerit. Qellimi? Ja çfare shkruan Petroc Trelawny i BBC.

 • Artistet qe u ndane nga jeta gjate vitit 2014

  Gjate vitit qe po leme pas, shume artiste shqiptare u ndane nga jeta. Mjeshter te kenges, mjeshter te humorit, te gjuhes, se perkthimit, te cilet i kane njohur mbare shqiptaret, nuk jane me fizikisht, por do te kujtohen vetem nga in memoriumeve qe do t'ju bejme here pas here, nepermjet asaj qe na lane pas, nepermjet punes se tyre.

 • 20 destinacione per 2015-en: Shqiperia

  Me plazhe te gjata ne Adriatik, nje histori interesante dhe vetem disa turiste kureshtare, Shqiperia eshte gati per t’u vizituar ne vitin 2015

 • Imami shqiptar shpallet 'Zvicerani i vitit'

  Imami shqiptar Mustafa Mehmeti, u nderua sot nga gazeta 'SonntagsZeitung' me titullin 'Zvicerani i vitit' . Mehmeti eshte edhe kryetar i Bashkesise Islame Shqiptare te Zvicres dhe Imam ne xhamine shqiptare te Bernes.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama