Revista

Revista

 • 8 gjera qe duhet te dini per Parlamentin Europian

  Ka nisur si nje trupe konsultuese, ndersa tani ka rol thuajse ne te gjithe legjislacionin e Bashkimit Europian. A dime mjaftueshem per kete institucion te zgjedhur drejtperdrejt nga BE?

 • 'Berisha nuk kursen as jete njerezish'

  Nje rrefim trondites i ish-Presidentit Bamir Topi per ish-kryeministrin Berisha: ai eshte ...nje personazh egoist, teper egocentrik, qe per interesat e tij te semura

 • Nese Berlini nuk eshte aq terheqes, shkoni ne Tirane

  Portali 'Momondo', nje nga guidat e udhetimeve me te njohura turistike europiane, ka publikuar nje artikull mbi destinacionet alternative verore 2015, ku kryeqyteti yne Tirana perfshihet si nje nder destinacionet e rekomanduara per t'u vizituar.

 • Mos na i vrisni pushtetaret

  Ekranet televizive emetojne 24 ore ne dite, 7 dite ne jave, pa nderprerje lajmet nga kronika e zeze dhe vendosja e tritolit, e shpeshhere edhe shperthimi i tij, duket se eshte normalizuar.

 • Guvernatori Sejko: Ju tregoj parate e shqiptareve

  Nese ne momentin e pare emri i tij si Guvernator i Bankes se Shqiperise ishte nje befasi, sot Gent Sejko mund te numeroje si 'asete' te tij edhe votimin gati unanim per te nga Parlamenti, por dhe mbeshtetjen e hapur e publike te Rames dhe Metes, por dhe te presidentit Nishani qe e dekretoi.

 • Brenda psikologjise se ISIS-it

  Vitin e fundit, i ashtuquajturi Shtet Islamik ka qene pa diskutim, ne vemendje te mediave. Edhe pse behet fjale per nje numer te kufizuar luftetaresh, ku sipas vleresimeve ne media flitet per afro 50 mije

 • Vangjel Dule: Kryepeshkopi, se shpejti shqiptar

  Kryetari i PBDNJ-se Vangjel Duke flet per politiken shqiptare, per pritshmerite dhe zhgenjimet me qeverisjen dhe koalicionin, flet per te sotmen me Edi Ramen dhe te shkuaren e politikes shqiptare.

 • Rexhep Qosja: Mjaft me aleanca balte! Koha per politike etike

  Ai eshte njeri prej kritikeve me te medhenj te aleances PDK dhe LDK, te cilen e ka quajtur edhe 'aleanca e baltes'. Per te shprehur qendrimin e tij per situaten ekonomike dhe politike ne Kosove, rajon dhe ne Europe, pjesa e trete e “'Shqip' solli nje interviste me Akademikun Rexhep Qosja.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama