Revista

Revista

 • Ja si mashtroi SHBA per vrasjen e Bin Laden

  Qeveria amerikane mashtroi boten per menyren se si eshte vrare Osama Bin Laden. Kjo u be per shkak se Obama kerkonte te fitonte lavdi politike. Keshtu thuhet ne nje shkrim te nje gazetari te njohur investigativ.

 • Roberto Saviono: Ka rivalitet mes mafieve te Tiranes dhe Prishtines

  Roberto Saviano, autori i librit 'Gomorra', qe flet per mafian napoletane, vjen per here te pare ne Tirane. Ne nje interviste per gazetaren, Alba Malltezi, Saviano flet per impaktin e pare me Shqiperine, habine se si politikane e kryetare bashkie heshtin kur i pyet per kriminalitetin, e mohojne, si ne Italine e 20-30 viteve me pare.

 • Ja si mund te merrni azil ne Gjermani

  Ne Gjermani aktualisht paraqiten kaq kerkesa per azil sa nuk jane paraqitur prej kohesh. Cilat jane konkretisht hapat e nje lutjeje per azil?

 • Per sa emigrante ka nevoje Gjermania?

  Evropa duhet te bashkepunoje me ngushte per t'i perballuar rrymat e migranteve, kerkon nje organ ekspertesh. Dhe na thote se pse duhet te gezohemi per ardhjen e migranteve.

 • Me thoni nje arsye te rri ketu!

  Po ikin njerezit nga syte kembet, fajtoret po grinden ne parlament per fajin. Une jam njeri prej atyre qe ikin, jam nje i ri qe iki, jam nje i diplomuar qe iki, jam nje specialist i nje fushe te caktuar qe iki...

 • Frangaj: Ballen s'do e largoja nga puna

  Ceshtja Sokol Balla dhe raporti i tij me Top Channel, pas daljes se nje videoje intime te gazetarit, u be objekt debatesh dhe reagimesh ndermjet emrave te njohur te medias shqiptare.

 • E verteta e videos se Sokol Balles

  Prej ditesh online po qarkullon nje lajm mbi nje video te gazetarit Sokol Balla, duke bere seks virtual. Lajmi eshte publikuar fillimisht nga nje portal kosovar, qe ka mbajtur vazhdimisht qendrime te ashpra ndaj gazetarit.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama