Revista

Revista

 • Art ne oborr

  7 vite më parë
  Art ne oborr

  Nxjerrja e kultures dhe artit jashte institucioneve publike te ngarkuara per zhvillimin dhe percjelljen e tyre, per t’i zhvendosur me pas ne godinen e pushtetit, deshmon perpjekjen per te monopolizuar skenen kulturore.

 • Kriza greke: Eshte vetem fillimi...

  Ngjarjet dhe problemet e koheve te fundit, jane vetem fillimi. Kufizimet bankare, mungesat ne tregje dhe vonesat ne pagesa, paga dhe pensione, se shpejti do te behen nje realitet i jetes. Rruga para kreditoreve, eshte gjithashtu e zymte.

 • Greket urojne qe Nano te behet President (VIDEO)

  Ish-kryeministri Fatos Nano eshte rreshtuar ne krah te kerkesave qe lideret greke kane ndaj Eurogrupit per zgjidhjen e krizes ekonomike, ndersa i ka premtuar popullit fqinj se ka mbeshtetjen e shqiptareve.

 • 'Merkel u be veper arti ne Shqiperi'

  Ka me qindra shkrime ne mediat gjermane per viziten e kancelares Angela Merkel ne Shqiperi. Shume prej tyre theksojne simboliken e vizites ne nje kohe te trazuar per Greqine dhe BE-ne.

 • Gazetarja e njohur ceke: Ne Shqiperi do vij serish!

  Barbara Prochazkova komenton ekezkutimin e turisteve ne Dukagjin. Barbara Prochazkova eshte nje gazetare e njohur ne Ceki. Drejtuese e nje emisioni politik ne televizionin CT 24 ajo eshte nje nga njerezit me publike ne kete vend.

 • Tsipras 'gjeniu i vogel' qe po tmerron Europen

  Eshte viti 1990. Ne studion e kanalit privat ANT1 ne Athine rrine perballe njeri-tjetrit nje nga gazetaret me te njohura te Greqise dhe nje nxenes, qe nuk i ka mbushur ende te gjashtembedhjetat. eshte koha e protestave te ashpra te nxenesve dhe gjimnazisti eshte njeri prej drejtuesve te tyre.

 • OXI (JO!)

  7 vite më parë
  OXI (JO!)

  Rasti grek ishte ai qe polarizoi OXI (JO!) Evropen si kurre me pare. Media si asnjehere e kishte veshtire te fshihte anesine e saj, ku nuk munguan argumentet dhe epitete nga te vjetrat e deri te neologjizmat per greket.

 • Pse votova 'Po' (kunder demagogut Cipras)

  I pare ne teresi, referendumi i sotem grek m’u duk nje farse 'demokratike'. Votuesve iu dha nje jave t'i pergjigjeshin nje pyetje qe ata nuk e kuptuan (une per vete thjesht e hamendesova kuptimin e pyetjes).

 • Qafe-Shtama, nje destinacion i afert per turizmin natyror

  Kur flasim per natyren shqiptare, te gjithe flasim me pasion, por shume pak bejme per ta ruajtur e mirembajtur ate. Edhe shume prane kryeqytetit, ne lindje te tij, eshte nje masiv i tere pyjor qe pjeserisht eshte i demtuar ne vite, por qe kohet e fundit ka fillur te mirembahet.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama