Revista

Revista

 • Fati i Greqise do te vendoset pas referendumit te se dieles

  Per Greqine nuk do mund te kete asnje vendim perpara zhvillimit te referendumit te se dieles. Ky ka qene dhe 'rezultati' konkret i samitit te jashtezakonshem, apo telekonferences, e mbajtur dje pasdite mes krereve te financave te vendeve te Eurozones...

 • Egoizem diletantesk

  8 vite më parë
  Egoizem diletantesk

  'Aleksis Cipras nuk ka me parasysh te miren e popullit grek, por vetem mbijetesen e partise se tij Syriza. Megjithate, prapa skenes ne Athine sundon prej kohesh frika'

 • Per djalin e RENEA-s qe takova ne Gerdec dhe gjithe te tjeret

  Sot ekranet ju dedikuan Ibrahimit i cili u largua nga kjo jete, i vrare nga disa bandit ne Lazarat. Tani qe u ngopem me fjalime te bukura, e perplot metafora per heroin e radhes ne vendin e shqiponjave, duhen thene ca fjale per te gjithe Ibrahimet e Reneas, keta heronj te vdekshem!

 • 10 perfitimet qe kemi nga agjerimi

  Shume njerez e shohin agjerimin si obligim fetar por vetem disa nga i dine dobite shendetesore qe ka. Agjerimi eshte praktike e mire, nese aplikohet ne menyre te duhur.

 • Turizmi shqiptar ne agjencite e huaja: 10 vendet si ne perralla

  Shqiperia si vend i historise se madhe, eshte destinacioni i duhur per te gjithe llojet e udhetareve. Edhe pse shume udhetare nuk dine shume gjera ne lidhje me Shqiperine, per portalin 'Lazy Pinguins' Shqiperia eshte destinacioni i duhur per te gjithe llojet e udhetareve.

 • Shtate zakonet e njerezve te suksesshem

  Njerezit e suksesshem kane perjetuar ulje dhe ngritje ne jetet e tyre, por kane ditur te nxjerrin mesime nga cdo situate. Askush nuk eshte bere i suksesshem brenda nates.

 • Britaniket: Shtate mrekullite e nje vizite ne Shqiperi

  Shqiperia eshte nje nder vendet ende te pazbuluara, me te mrekullueshme ne Ballkan. Portali britanik 'Saga' sugjeron anglezet se perse duhet vizituar vendi yne dhe cilet jane qytetet apo vendet me piktoreske qe nuk duhen humbur gjate veres.

 • Parate e pista nje histori; A pastrohen edhe ne Shqiperi?

  Diskutimi i fundit i 'Rastit Becchetti', i dyshuar si operacion pastrimi parash, apo dhe mjaft rasteve te tjera te kesaj natyre te lidhura me drogen, prostitucionin, evazionin fiskal, trafikun klandestin, fshehjen e te ardhurave etj., jane nje deshmi e ndjeshmerise gjithnje ne rritje qe institucionet dhe shoqeria shqiptare kane ndaj ketij fenomeni

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama