Revista

Revista

 • Daja i Rovena Dilos: Mos u bej gazi i botes

  Kjo siperfaqe toke, qe ndodhet mes zones se ish- Bllokut dhe qe njihet si lokal “Rovena”, tashme ka pronare te rinj dhe ata jane deputeti Tom Doshi dhe ish-deputeti Ndricim Babasi.

 • 'Shperthen' Ndoka: Kam shume tituj nderi, batutat ne 'Facebook' dashakeqe

  Kreu i Partise Demokristiane, Nard Ndoka, e ka sosur durimin e humorit dhe ironise qe behet ndaj tij prej kohesh tashme ne rrjetet sociale. Ne nje rrefim jashte politikes per 'Gazeten Shqiptare', ai tregon perballjen e tij me fenomenin 'Nard Ndoka filozof'.

 • Vendi ku njerezit burgoseshin vetem sepse degjonin... 'The Beatles'

  Ndonese mund te jete pak i njohur per shume perendimore, Shqiperia eshte nje vend me histori unike dhe tragjike. Nen regjimin brutal komunist per pjesen me te madhe te shekullit te XX, vendi ka qene pothuajse i shkeputur ne teresi nga bota deri kur regjimi nisi te prishej me renien e Murit te Berlinit.

 • Nje ishull turistik si Sazani

  Ishulli i braktisur i Sazanit do te kthehet ne nje destinacion te rendesishem te turizmit ne vendin tone. Agjencia Kombetare e Bregdetit ka nisur punen per ndjekjen e nje projekti ambicioz per kthimin e ishullit ne nje zone te rendesishme te turizmit rajonal.

 • 10 kryeqytetet per pushime te shthurura

  Qytetet e mekateve ne te cilat keni mundur te hasni ne ndyresi te llojllojshme, gjithmone kane ekzistuar ne histori – nga Roma e vjeter deri te Shangai.

 • 'Ti nuk lexon', shkrimi qe u be hit ne rrjet

  Nje shkrim i Edison Ypit, me titull 'Ti nuk lexon' eshte kthyer ne nje nder materialet me te shperndara dhe lexuara ne rrjet. Me poshte eshte teksti i plote

 • Greqia, nga sot me e shtrenjte

  Pas tri javesh mbylljeje te detyruar Greqia hapi sot perseri bankat. Por kontrollet e kapitalit vazhdojne te mbeten megjithate ne fuqi.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama