Revista

Revista

 • Snajperet ulen armet dhe te gjithe shkuan ne shtepi te heshtur

  Ne fund, snajperet ulen armet dhe fansat shkuan ne shtepi te heshtur. Serbia sapo kishte shenuar golin e dyte, me Adem Ljajiç, ne prekjen e fundit te topit per ndeshjen, duke vulosur keshtu rezultatin 2-0 ndaj Shqiperise per fazen kualifikuese te Europianit 2016.

 • Kujt i duhen incidentet me serbet? Vete serbeve

  Kthimi i shumepritur i vizites futbollistike serbe ne Tirane ndodhi. Sot ne 'Elbasan Arena', por dhe ne rruget qe lidhin aeroportin me Tiranen, Tiranen me Elbasanin, pritet te verifikohet shumecka.

 • Skenar lufte apo ndeshje futbolli?!

  Situata para ndeshjes se futbollit Shqiperi-Serbi po kthehet ne tragjikomike per shkak te presionit te madh qe po ushtrohet nga te gjitha anet.

 • Letrat e shkruara me dore, nje art ende i gjalle

  Moda e vjeter eshte rikthyer serish. Nje grup te pasionuarish pas letrave te shkruara me dore dhe te pajisura me pulla te vjetra, shkembejne eksperiencat e tyre duke ia postuar njeri-tjetrit

 • Dale se nuk keni pare gje akoma!

  Paraditen e te henes eshte dorezuar ne Kuvendin e Shqiperise inisiativa ligjore per lejimin e hetimit te pavarur nderkombetar mbi dosjen e nxehte te CEZ-it.

 • Bamir Topi: Kemi Parlamentin me te gjore ne historine e shtetit shqiptar

  Ish- presidenti, Bamir Topi, ne nje interviste ekskluzive per JAVANEWS, ngre nje sere problemesh duke filluar qe nga reforma ne drejtesi, ligji per dekriminalizimin, riorganizimin e se djathtes, marrdheniet me PD, si dhe komenton edhe mandatin e tij 5 vjecar si President.

 • 'Ja pse po largohem nga Partia Demokratike'

  U be nje kohe jo fort e shkurter, qe jam shprehur pak ne publik, dhe me se pari dua t'i kerkoj ndjese miqve te mi te medias, pasi gjate kesaj kohe kane marre refuzime te shumta per biseda dhe intervista.

 • Kush e shkaktoi krizen e refugjateve?

  Ndersa nje numer i stermadh refugjatesh po vjen ne Europe, ata qe advokuan per ndryshim regjimi ne Siri kater vjet me pare duhet te reflektojne seriozisht per zgjedhjen qe bene.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama