Revista

Revista

 • Qosja: Rama, perpjekje historike per te modernizuar Shqiperine

  Akademiku, shkrimtari dhe kritiku letrar, Rexhep Qosja, shprehet se qeveria e Rames po perpiqet te modernizoje Shqiperine. Gjate nje interviste ne 'Klan Kosova', akademiku kosovar u shpreh se rezistenca ndaj qeverise 'Rama' eshte rezistence qe ka per qellim pengimin e reformave.

 • Video e Vice: Kristi Pinderi puthet me te dashurin

  Revista e njohur kanadeze, Vice, ka pergatitur nje reportazh per jeten e veshtire te homoseksualeve ne Shqiperi. Reportazhi eshte pergatitur nga sherbimi grek i kesaj reviste dhe ka ne qender personazhe si Kristi Pinderi dhe Xheni Karaj.

 • Brace: Sa here me thone te enjten 'ku je', u pergjigjem: Ne haur!

  Kete here, perballe Enkel Demit ne 'Shih Programin' ne TVSH, ishte deputeti socialist, Erion Braçe. Ai rrahu disa tema ne baze te pyetjeve qe iu bene nga gazetari Demi, ku nder te tjera veçohet pohimi se rrokullisja e Shqiperise, pra per te mos i shkuar mbroth tranzicioni, nisi qe pas referendumit per Kushtetuten ne vitin 1994...

 • Ku gabon rende Albin Kurti dhe ku ka te drejte

  Kur i atakon politikanet e Kosoves ne piken e tyre me te dobet – ne krim e korrupsion, Kurti tingellon i besueshem. Kur sillet si gjeodezist gjeostrategjik me ambicie per te ndryshuar kufijte ne Ballkan – Kurti eshte mjerueshem qesharak.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama