Revista

Revista

 • Ja vendi qe i paguan mire dembelet

  'Aftesia konkurruese gjermane po ulen', paralajmeron Instituti Gjerman i Ekonomise. Ndersa vendet jugore evropiane ende po vuajne nen kerkesat per reforma strikte. Kush ka te drejte?

 • Perfitimet e fleksibilitetit ne pune

  Jane kryer nje sere studimesh dhe sipas fidbekut te tyre ka rezultuar se pjesa derrmuese e pjesemarresve te te gjitha moshave kerkojne me shume fleksibilitet ne vendin e punes.

 • Heronjte e harruar te miqesise shqiptaro-serbe

  Boro Vukmiroviç, nje serb, dhe Ramiz Sadiku, nje shqiptar i Kosoves, u kthyen ne ikona jugosllave pasi luftuan fashizmin - a mundet ringjallja e kujtimit te tyre te beje ndonje ndryshim ne ish-Jugosllavine e ndare te diteve te sotme?

 • Zbardhet intervista, ja cfare bisedo Sean Penn me El Chapon

  Faqja online e revistes Rolling Stone publikoi sot intervisten e plote qe aktori Sean Pen beri me Joaquin El Chapo Guzman gjate kohes qe ai ishte ne arrati. Ne video-interviste, perkthyer nga DITA, shfaqet nje tjeter Guzman Loera, me i perulur.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama