Revista

Revista

 • Kater paralajmerimet e Muhamedit A.S

  Muhamedi (a. s.) i ofroi njerezise kyçin e suksesit ne çdo sfere te jetes, celesin per nje jete te rehatshme dhe sukses ne te dy botet; ai ishte shembull i gjalle i moralit te larte, ai i caktoi rregullat e nje sistemi legjislativ e gjyqesor te pashembullt, caktoi ligjin qe ishte i drejte ndaj te gjitheve, shpalli kushtetuten e pare te njerezimit.

 • 'Bandat e verteta jane partite politike'

  Analisti Fatos Lubonja shkruan sot se ceshtja 'Shullazi' nuk eshte thjesht çeshtje e nje 'grupi te strukturuar kriminal'. Ne nje shkrim te publikuar sot ne te perditshmen 'Panorama' ai argumenton se si politika i perdor dhe i fuqizon njerez si Shullazi dhe pastaj i leshon kur ata behen te pambrojtshem.

 • Shqiperia si parajse fiskale?!

  Mungesa e kontrollit dhe lehtesia e te berit evazion e ben Shqiperine vetvetiu nje parajse fiskale, por ekspertet mendojne se politika mund te kete transferuar para ne 'offshore' per t'i ri-investuar ato

 • Pse genjejme per 1 Prill?

  7 vite më parë
  Pse genjejme per 1 Prill?

  Kush beson me 1 prill nje histori te genjeshtert, me te tallen. Per fat te keq kjo tradite evropiane, 'per te derguar dike ne prill', duket se po shuhet. Sa keq!

 • Kengetari shqiptar triumfon ne Sanremo, hyn ne finalen e madhe

  Kantautori shqiptar, Ermal Meta, eshte kualifikuar ne finalen e madhe te Sanremos 2016. Kenga e tij 'Odio le favole' (I urrej perrallat) e krijuar dhe interpretuar nga vete ai, eshte zgjedhur mes dy me te mirave per kete kategori, sa i perket nates se dyte.

 • 'Shkije' e 'Siptari': Pse ka aq shume urrejtje mes dy popujve?

  Ne emisionin 'Most' (Ura) te Radio Europa e Lire mbi raportet shqiptaro-serbe kane diskutuar Rigels Halili, ligjerues ne Universitetin e Varshaves, dhe Aleksandar Pavloviq, bashkepunetor shkencor ne Qendren per Studime te Europes Juglindore te Universitetit te Grazit.

 • Shoqeri vrasesish dhe patriotesh grandioz. Pse vrasin prinderit?

  A ka gje me mizore ne kete bote se prinderit qe vrasin femijet e tyre? A ka gje me te tmerrshme dhe me ngjethese se skenat e shtepive qe i pame mbreme ne Opinion te Klanit, fjalet qe i degjuam, hetimet, shtjellimet, shpjegimet dhe te gjitha te tjerat?

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama