Revista

Revista

 • Futbolli si spektakel, jo si ideologji e sistem propagande

  Nuk duhet merzitur se perse perfaqesuesja ne futboll e te gjithe shqiptareve u mund dje nga ajo e portugezeve. E mo topi i rrumbullaket eshte, here fiton e here mundesh, futbolli spektakel eshte. Une perseri kam besim...

 • 'Per studentet tane te rritur te mitur'

  'I morem ne qafe studentet e shkrete'! Kete gje mendoj teksa i shoh çdo fillimshtatori kur u drejtohen universiteteve per t'u interesuar ne lidhje me deget e ndryshme te studimit.

 • Rrefimi i trishte i babait te femijes qe perloti boten

  Me dhimbjen qe nuk i shqitej nga syte, babai i dy vogelusheve te mbytur ne ujerat e detit Egje se bashku me te emen teksa perpiqeshin te mberrinin ne brigjet greke, i identifikoi trupat e pajete e me pas i mori me vete per t'u dhene lamtumiren e fundit.

 • Per 'duelin' mes Tonin Tershanes dhe Sinan Hoxhes

  Tonin Tershana, nje prej zerave me te mire te kenges shqiptare ne vitet '80 te shekullit te kaluar, paska qene i pastrehe dhe me ne fund mori nje banese sociale nga bashkia.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama