Revista

Revista

 • 'C'e duam detin ne, me mire t'ia japim me qera Greqise'

  Ceshtja e kufijve detare eshte bere motiv sherri prej kohesh mes Shqiperise dhe Greqise. Por, Artan Fuga thote se nuk e kemi kot detin, pasi nuk e perdorim. Madje, ai jep edhe nje propozim provokues, duke thene t'ia japim me qera Greqise.

 • Shqiperia nuk eshte vetem det

  Shqiperia, vendi i shqiponjave, eshte e hapur per turizmin kulturor, nje perpjekje kjo per te rritur nje nder asetet e industrise se turizmit, pertej vendpushimeve bregdetare te bregdetit te Jonit, peizazhi i te cilit ka qene i rrenuar nga vitet e keqmenaxhimit dhe shfrytezimit te eger.

 • Prinder, mbyllini ato ekrane dhe filloni vrapin me femijet tuaj!

  Rrine femijet tuaj per ore te tera perballe video-lojerave dhe televizionit? Ja nje menyre per te marre teleshikuesin tuaj te vogel dembel jashte, per pak ushtrime. Disa femije jane te lindur sportive, disa arrijne nje nivel te caktuar per t’u pasur zili.

 • Nje histori e rralle ne zemer te Shqiperise

  Nese natyra lejohet te marre fryme, te riprodhoje vetveten, te kuroje plaget mbi 20-vjeçare, atehere ajo do te mundet te ofroje serish bukurite mahnitese te saj.

 • Nis sot ceremonia e rivarrimit te eshtrave te Isa Boletinit

  Ceremonia per rivarrimin e Heroit Kombetar, Isa Boletini, nis sot nen perkujdesin e qeverise se Kosoves. Sipas njoftimit te Keshillit Organizativ per organizimin e ceremonise se rivarrimit, hapja e ceremonise do te zhvillohet ne oren 10:00 ne kompleksin e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit, ne Prizren.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama