Revista

Revista

 • Rama: Zaho t'i ngjaje Lindes, do ishte ne drejtimin e duhur

  Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar te premten ne mbremje ne emisionin 'Top Show Magazine' me Alban Dudushin, ku eshte rrefyer per familjen e tij, viziten e kryeministrit serb Vucic dhe zgjedhjet lokale ne Shqiperi me 21 qershor.

 • Zoti Rama, hiqja kete turp Tiranes!

  Po flitet shume per kryeqytetin keto dite fushate. Me te drejten qe u jep gara, kandidatet e dy rreshtimeve dhe te pavarurit, po debatojne per rruget, lagjet, kanalizimet dhe ambjentin.

 • Asfaltet elektorale

  8 vite më parë
  'Asfaltet' elektorale

  Ingranazhet e ndryshkura te ekonomise kane nisur te levizin nga lubrifikanti i zgjedhjeve vendore. Qeveria hapi ‘thesin” per koncesionet, fshatrat turistike, zonat industriale dhe ligje lehtesuese per biznesin.

 • Bieber:Fantazma e Shqiperise se Madhe sherben per te krijuar frike

  Shkallezimi i situates ne fundjave ne Kumanove risolli ndermend pamje si ato te vitit 2001 ne kohen e shperthimit te konfliktit mes shqiptareve dhe maqedonasve. Cfare mund te thuhet per sfondin e ketij konflikti dhe a ka rrezik qe ai te kthehet ne nje konflikt me afatgjate?

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama