Revista

Revista

 • Videopergjimi i Sokol Balles-A ishte nje kurth?

  Videopergjimi qe i eshte bere drejtuesit tv emisionit Top Story, Sokol Balla, publikimi i nje filmimi te tij hard ne internet dhe qarkullimi ne celularv ka nxitur sor reagimet e disave prej komentuesve me te njohur ne shtypin shqiptar.

 • Shqiperia turistike shkon ne Pekin

  Shqiperia merr pjese per here te pare ne panairin nderkombetar te turizmit, i cili u organizua ne Kine ne datat 14-16 Prill ne Pekin.

 • 5 parashikime per ekonomine ne vitin 2015

  Nje numer i pazakonte forcash i japin forme ekonomise boterore. Ne publikimin e raportit te ri, Fondi Monetar Nderkombetar duket optimist per prospektin ekonomik te botes.

 • Me trishton monologu me pensionin tim: 111 Euro!

  Interviste e 'Java'-s me Viktor Zhustin, aktorin e njohur te filmave dhe teatrit tone kombetar. Intervista ka marre shume kohe, por ka qene disi e mjaftueshme per te treguar perceptimin e aktorit per pjesen e fundit ne teater, rolet e tij te shumta, perballja e tij me politiken, varferine shpirterore te publikut dhe braktisjen e vlerave...

 • 'Shqiperia, perla ende e pazbuluar e Ballkanit'

  Revista prestigjioze franceze 'L'Express' e rendit Shqiperine ne 15 destinacionet turistike per t'u vizituar kete vit. Ne nje lajm per vendet me te bukura dhe terheqese ne Europe, revista i ben publicitet Shqiperise per plazhet, zonat kulturore pjese te tashegimise se UNESCO-s por edhe per Cmimet me te lira ne Europe.

 • Kurthi kushtetues

  8 vite më parë
  Kurthi kushtetues

  Shqiptaret sot gjenden brenda nje Kushtetute qe nuk eshte ajo qe ata votuan ne vitin 1998. Kushtetuta eshte ndryshuar disa here nga kreret e politikes, ne vitin 1998.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama