Revista

Revista

 • Nishani: Rama telefonoi, perdori tone e fjale te papranueshme

  Presidenti i Republikes, Bujar Nishani, ne intervisten e dhene ne 'Top Story' per gazetarin Sokol Balla ka bere publike nje bisede te zhvilluar me tone te ashpra nga Kryeministri Edi Rama, pas vendimit per bllokimin e emerimit te ish-ministrit Visar Zhiti ne postin e ambasadorit ne Seline e Shenjte ne Vatikan.

 • Si po i vret Maqedonia shqiptaret

  Tetova eshte sot qyteti me i ndotur ne Europe. Normat e matjeve te ajrit qe ofrohen permes te dhenave zyrtare jane te frikshme, ashtu siç jane te frikshme shifrat e rritjes se semundjeve te ndryshme, duke filluar nga ato kancerogjene.

 • Blofi i Bashes e rikthen topin ne fushe te maxhorances

  Pikerisht atehere kur te gjithe prisnin qe kryebashkiaku I Tiranes Lulzim Basha, njeheresh edhe kryetar i Partise Demokratike, te finalizonte projektin e dhenies me konçension te parkingjeve te kryeqytetit, sikurse eshte akuzuar rendom nga mediat: kompanive me te cilat e lidhnin interesa, ka ndodhur teresisht e kunderta.

 • Kosova feston 7-vjetorin e Pavaresise

  Me 17 shkurt te vitit 2008, Kosova u shpall shtet i pavarur. Shpalljes se Pavaresise i ka paraprire nje proces i gjate dhe i veshtire qe nga viti 1989, por edhe me heret me regjimin e serbeve te ish-Jugosllavise.

 • 10 arsyet per te mos emigruar

  Organizata Joqeveritare per Integrime Evropiane- Change, ka hapur sot kampanjen '10 arsye per te mos emigruar', qe ka te bej me vetedijesimin e qytetareve per migrimin ilegal dhe rreziqeve te tij.

 • Gjermanet shpetojne shqiptaren

  Me pankarten 'Je suis Albina' ('Une jam Albina') qytetaret gjermane kane dale ne proteste kunder debimit te shtetas shqiptare. Pas protestave te shumta organizata gjermane 'Bunt statt braun' (Ngjyra ne vend te kafes), arriti te ndale debimin e shqiptares Albina Hamidi.

 • Greqi, ministrja e Emigracionit: Nenshtetesi brezit te dyte te emigranteve

  Dy dite pas ardhjes ne fuqi te radikaleve te majte dhe krijimit per here te pare te nje Ministrie te Emigracionit, ministrja plotesuese e ketij dikasteri, Tasia Xristodhulopoulou, ka riperseritur premtimin e kesaj force politike per te dhene nenshtetesi gjithe brezit te dyte te emigranteve, apo femijeve te tyre te lindur ne Greqi, por edhe atyre qe kane ardhur ne moshe te vogel me familjet e tyre.

 • Ngjarjet shqiptare te '97, ne revisten letrare ceke

  Ne numrin e saj te fundit, e perjavshmja letrare çeke 'TVAR' u ka dedikuar nje hapesire ngjarjeve te vitit '97 ne Shqiperi, marre si shkas nga botimi ne kete reviste i nje tregimi te shkrimtarit Ylljet Aliçka, 'Ndarja e rrogave ne vitin '97'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama