Revista

Revista

 • Kur Rama ben gazetarin

  9 vite më parë
  Kur Rama ben gazetarin

  Kryeministri Edi Rama e nxorri nga tradicionaliteti mbremjen e fundvitit me mediat, ndersa shfrytezoi mundesine t’i ironizonte kritiket. Mbremja ishte menduar t'i ngjante asaj qe zhvillohet ne Shtepine e Bardhe.

 • 10 grate qe bene histori

  9 vite më parë
  10 grate qe bene histori

  Megjithese te eklipsuara nga historia, grate, ne shume raste kane percaktuar momente te rendesishme te historise boterore me shpikjet, betejat, librat dhe sipermarrjet e tyre.

 • Ja sfidat globale te arsimit

  Drejtori i Institutit te Kerkimeve Aziatike hedh disa ide per strategjine globale te permiresimit te arsimit: 'Edukimi i pamjaftueshem ne nivelet dytesore dhe tretesore, perfshire arsimin teknik dhe profesional dhe trajnimin, eshte duke i lene nxenesit te papergatitur per te permbushur kerkesat ne ndryshim ne tregun e punes'

 • SHBA nen kercenimin e hakerave?

  Vendimi i kompanise 'Sony Pictures' per te mos shfaqur komedine 'The Interview', ne te cilen trajtohet nje komplot imagjinar per ta vrare liderin e Korese Veriore, Kim Jong-Un, ka shkaktuar shqetesim se vendet e tjera mund te iniciojne sulme kibernetike lidhur me shprehjen e lire.

 • Derra neper zyra

  9 vite më parë
  Derra neper zyra

  Bionde e stisur! E shqetesuar, ndoshta e deshperuar! Flet edhe shkruan pa 'e' ne fund si shumica e brezit te ri shqiptar; permes deshperimit te supozuar modern qe rrezaton fytyra e saj, e bukur dhe e zhgenjyer njeheresh, regetin nje vetesiguri e mahnitshme.

 • 'Te Agon punonim ne kontejnere'

  Vazhdon qe te terheqe vemendjen e medias ne Itali Agon Channel dhe investimi i tyre, Agon Italia. Te transmetosh nga Shqiperia per Italine, duket si nje enderr e bukur.

 • Personazhet e medhenj qe i humbem ne 2014-en

  Viti 2014 ka qene viti i surprizave dhe eventeve te medha ne fushen e sportit, artit apo dhe politikes. Por ky vit ka qene edhe viti i humbjeve te personazheve te medhenj, duke filluar nga shkrimtari Gabriel Garcia Marquez tek aktori i famshem Robin Williams.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama