Revista

Revista

 • Klaudia Pepa po triumfon te 'Amici'

  Balerina shqiptare Klaudia Pepa duket se po kalon çdo sfide ne konkursin e kercimit 'Amici', qe zhvillohet ne Itali. Spektakli qe drejtohet nga Maria de Filippi eshte nje nder emisionet me te mira ne Itali dhe per cdo balerine eshte nje enderr.

 • Rama: Mamaja ime e perballon spitalin privat

  'Per fat te mire, ime me e ka mundesine te shkoje ne nje spital privat per te bere nje operacion, i cili ishte jashtezakonisht i rende dhe qe zgjati 7.5 ore. E dyta, qytetaret qe shkojne ne spitalet private e kane kete mundesi dhe s’kane pse mos te shkojne'

 • Ambasadori Lu, vizite me familjen ne Muzeun e Krujes

  Ambasadori i SHBA-ve ne vendin tone, Donald Lu, se bashku me familjen, ka vizituar gjate dites se djeshme ambjentet e Muzeut Historik Kombetar 'Gjergj Kastrioti Skenderbeu' dhe Muzeun Etnografik, Kruje.

 • Papandreu: 'Deti' mund te rinegociohet, Cameria i perket historise

  Ne nje interviste telefonike per Top Channel, vetem pak ore perpara zgjedhjeve te parakohshme ne Greqi, ish-kryeministri Jorgos Papandreu, kreu i partise me te re politike Levizja e Socialisteve Demokrate, ben nje analize te krizes qe ka pushtuar vendin.

 • Nje 'cike Tropoje' ne Miss Universe

  Si rralle ndonjehere, gara e kostumeve kombetare ne Miss Universe ka bere kaq shume buje ne mediat e huaja. Disa thone se keto veshje ishin shokuese, te tjere thone se ishin mbreselenese. Te ekzagjeruara, me ngjyra, plot jete.

 • Gjermaneve u pelqen udhetimi me trenin shqiptar

  Kur dikush deshiron te udhetoje me tren ne Shqiperi, menjehere merr reagime te tilla si: Me ate hedhurinen e skrapit? Megjithate, dy gazetare gjermane kane bere nje udhetim me tren ne Shqiperi dhe thone se u ka shijuar.

 • Pse u be shqiptar Ezio Greggio?

  E dime qe ka shume personazhe te njohur te medias italiane qe po vijne e po 'shqiptarizohen' fale Agon Channel, qe po transmeton ne Itali. Por ndersa mediat italiane po raportojne se ne Agon Channel po vijne yjet e shuar, te cilet ne jo pak raste ikin te lemerisur, shumekush eshte habitur me lajmin qe prezantuesi, aktori dhe skenaristi i njohur italian, Ezio Greggio ka marre nenshtesine shqiptare.

 • Nje tavan i ri per cmimin e naftes

  Shumica e analisteve vijojne ta shohin kuoten 50 dollare si dyshemeja per cmimin e naftes – apo madje edhe si nje pedane nga ku mund te kerceje me larte.

 • Ferrari dhe 'diktature': Sa shume mite!

  Zor se ka nje lajm qe ka trazuar kaq shume opinionin publik dhe rrjetet sociale se fundmi se arrestimi i nipit te Enver Hoxhes si pjese e nje grupi nderkombetar te trafikut te droges.

 • Kleriket shqiptare kane marshuar ne Paris edhe me 1980

  Marshimi i djeshem i klerikeve shqiptare para mijera te pranishmeve ne 'Sheshin Republika', ne Paris, ne nder te viktimave te sulmeve terroriste, u pershendet jo vetem prej atyre qe e pane nga afer, por edhe nga media dhe personalitete politike e fetare ne bote.

 • Xhunga e Fevziu, 'sherr' per xhihadistet

  Gazetarja Rudina Xhunga ka reaguar pasi ne emisionin 'Opinion' te Blendi Fevziut u transmetuan pamjet e disa xhihadisteve shqiptare, duke bere thirrje per xhihad.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama