Xhunga e Fevziu sherr per xhihadistet

Xhunga e Fevziu, 'sherr' per xhihadistet

Gazetarja Rudina Xhunga ka reaguar pasi në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut u transmetuan pamjet e disa xhihadistëve shqiptarë, duke bërë thirrje për xhihad. “Tmerr televiziv. Nuk kuptoj, audiencë apo propagandë islamike, është transmetimi i thirrjeve të ca ditëzinjve në Fb dhe kokave të prera,” shkruan Xhunga në rrjetet sociale. I pyetur nga Bluetooth, Fevziu tha: “Është mendimi i saj. Në fakt ato janë pamje të marra nga Euronews dhe janë ritransmetuar të enjten, pasi për herë të parë në Opinion i kemi shfaqur një vit më parë”.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama