Revista

Revista

 • Blogerja amerikane: Shqiperia, vendi i endrrave te mia

  Guida e radhes per ne Shqiperi vjen nga 'Adventurous Kate', nje blogere nga SHBA e cila udheton e vetme neper te gjithe boten. Ne nje shkrim te veçante dedikuar udhetimit te saj neper Shqiperi, Kate pershkruan ne detaje çdo moment te kesaj aventure qe sipas saj nis keshtu.

 • Shperthen Lindita Theodhori: Leka burre ordiner, ma shpif

  Vijon te nxise reagimeve 'rrefimi pa doreza' i kantautorit shqiptar Gjergj Leka. Nje nga artistet e permendura ne tregimin e tij eshte edhe kengetarja Lindita Theodhori te cilen Leka e ka cilesuar si 'te rrezikshme'.

 • Gjergj Leka: E verteta e Parashqevise, Theodhorit dhe kengetareve kurva

  Nje rrefim pa dorashka nga kantautori i njohur Gjergj Leka. Per here te pare ai flet per te kaluaren e tij dhe te kolegeve. Intrigat mes kengetareve, spiunimet, perplasjet, por edhe fjalet e mira dhe ndihma qe i ka ardhur nga disa te tjera, sic eshte, per shembull, Vace Zela

 • Budalla! Mos shko ne jug te Shqiperise. Sikterisu jashte

  Pushon thashe?! Vuan duhet te ishte. Per te thene turist nuk behet fjale. Eshte nje perleshje, nje zenke e perditshme mes injorantesh te zbritur nga katundet qe kane prane detin e dhuruar bujarisht nga Perendia, qe duan te rrjepin, te zhvatin, te kafshojne pa ofruar asgje, budallenj shqiptare qe pranojne te paguajne 50 euro nata per kater mure me nje kondicioner sa nje pakete cigaresh qe gjithsesi

 • Agolli: Si i njoha une Ramen, Berishen dhe Bashen

  Shkrimtari i njohur Dritero Agolli, ne pjesen e dyte te intervistes se dhene per gazeten "Shekulli”, flet per ish-kryeministrin Berisha, se si e ka njohur ate ne rini dhe me pas ne politike.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama