Revista

Revista

 • Harrojeni Ameriken, ja kush eshte toka e premtuar

  Ne saje te identifikimit qe ka bere koheve te fundit senatori amerikan, Bernie Sanders, se Danimarka eshte nje demokraci sociale ideale, ky vend eshte bere teme diskutimi e shume mediave.

 • Drejtesia shqiptare ka shume korrupsion, paprofesionalizem dhe nepotizem

  Ekspertja e njohur e drejtesise dhe pjesetare aktive e ndryshimeve te Shqiperise pas viteve ’90 flet per nje sere çeshtjesh qe lidhen me drejtesine shqiptare, por ne veshtrimin e saj, duhet qe njerezit e Drejtesise te mendojne ashtu si duhet dhe te jene idealiste...

 • 8 fakte qe nuk i dini per Mark Twain

  Ernest Hemingway ka deklaruar se 'e gjitha letersia moderne amerikane vjen nga libri i Mark Twain i titulluar 'Hakelber Fin', eshte libri me i mire qe kemi pasur'.

 • Shkencetarja shqiptare: Big Bangu dhe 'vrimat e zeza', gjepura!

  Dr. Laura Mersini-Houghton, nga Universiteti i Karolines se Veriut, ne Chapel Hill, mbeshtetet ne teorine e saj frymezuese nga nje matematike brilante, qe provon se Teoria e Big Bang-ut dhe e 'vrimes se zeze' eshte e pamundur...

 • E kisha pritur nje jete!

  7 vite më parë
  'E kisha pritur nje jete!'

  E dinin qe gjithçka kishte mbaruar, por kishin frike ta besonin! Hidhnin ne fushe veshtrimet e ankthshme thuajse prisnin qe nga momenti ne moment te ndodhte kthesa e dhimbshme.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama