Revista

Revista

 • Turqi-Rusi, po fryjne vertete erera lufte?!

  Nje avion bombardues rus i rrezuar nga nje anetar i NATO-s. Ekuipazhi i tij qe besohet se ka vdekur, pasi trupat e tyre u ekspozuan prej rebeleve te mbeshtetur nga Perendimi. Kjo eshte nje recete per lufte, qe nuk duhet lene te ndodhe.

 • Pedagogu i Shkencave Sociale: Pse e quajta Ramen derr!

  Per dreq fjalia ime komplekse me derr brenda per kryeministrin terhoqi me shume vemendje se ç'duhej duke i marre disi rendesine protestes me te madhe e serioze qe ka organizuar Levizja Per Universitetin ne historine e saj.

 • Azili, ambasadori gjerman: Po ikin edhe ata me paga te larta

  Gjate nje seance degjimore te organizuar ne Komisionin e Jashtem, Hoffmann tha se i eshte ngritur shqetesim nga pronari i nje kompanie gjermane ne Shqiperi, i cili i ka thene se nga stafi i tij jane larguar rreth 50 punonjes per azil, edhe pse kishin nje rroge dhe pozicion te mire pune.

 • Vila super luksoze e Shkelzen Berishes!

  Disa vite me pare kur vajza e kryeministrit shqiptar deklaronte pasurine dhe e justifikonte ate me 'punen ne Kosove', kolege te saj punonjes te administrates nderkombetare ne Prishtine...

 • Berisha, behu human ne pleqeri, tregoje varrin e Remzi Hoxhes

  Vrasja dhe zhdukja e nje burri, Remzi Hoxha, eshte nje nga ngjarjet me misterioze dhe mizore te dy dekadave te fundit ne Shqiperi, ne te cilen eshte implikuar shteti. Fale kembenguljes se familjes, ajo eshte lajmi qe ka rezistuar me gjate ne çerekshekullin e fundit.

 • Dr. Edor Kabashi, shkencetari me i mire i ri ne bote

  Shqiptaret jane kudo, Dhe sukseset e tyre ne bote po shihen çdo dite, Nje sukses te madh e ka arritur edhe shkencetari Edor Kabashi, Ai ka marre cmimin 'ENCALS Young Investigators Award' apo Cmimi ENCALS per Hulumtuesit e Rinj per vitin 2015...

 • Replika e Rudina Xhunges me vajzen qe punon ne call centre

  Pas shkrimit te Rudina Xhunges 'Gjenerata Call Centre', ndaj gazetares ka reguar nje vajze e cila punon ne keto biznese mjaft te perhapura ne vendin tone. Ja cfare i shkruan vajza Xhunges ne faqen e emisionit te saj ne Facebook.

 • Gjenerata call center

  7 vite më parë
  Gjenerata call center

  Ajo shkon perdite te 'Bar Piazza', afer punes sime. Ne mengjes, aty kafeja eshte 50 leke. Ne oren 13, behen bashke gjithe vajzat, per te ngrene dreken qe marrin me vete.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama