Revista

Revista

 • Gezim Hidri: Jam skllav i gurit, pasues i Da Vincit e Michelangelos

  Gezim Hidri eshte autor i te parit mozaik te levizshem te realizuar me 120 mije copeza guri me ngjyre. Nje pjese e gureve te marre nga te gjitha kontinentet e botes, nga malet e Librazhdit dhe treva te tjera shqiptare dhe çfare eshte me interesantja...

 • 'Reforma ne drejtesi dhe marredhenia ime me Edi Ramen'

  Kryetari i Kuvendit, njekohesisht lideri i LSI-se, Ilir Meta ne intervisten e tij te pare per vitin 2016, foli per nje seri temash, duke nisur nga çeshtja e shumeperfolur e CEZ-it, marredheniet brenda koalicionit te majte, ndryshimet ne qeveri, por edhe reformat e ndermarra nga qeveria e majte.

 • Punonjesja e seksit dhe Gjykata e Larte ne Shqiperi

  Pamela (nje pseudonim per te mbrojtur identitetin e saj) u arrestua janarin e vitit te shkuar ne nje hotel te mirenjohur ne Tirane, ne shtrat me dy biznesmene dhe me nje sasi te konsiderueshme kokaine.

 • Yjet vertetojne Odisene

  7 vite më parë
  Yjet vertetojne 'Odisene'

  Nje tentative e re e kronologjise se Eposeve Homerike, me e sakta deri me tani, krahason fenomenet natyrore, te cilat pershkruhen ne eposet me fenomenet astronomike dhe kontrollon vertetesine e rrefimit.

 • A eshte ky shqiptari me i suksesshem ne histori?

  Martin Shkreli, president i kompanise Turing Pharmaceuticals dhe nje nga horrat me te medhenj te internetit, dha nje interviste kete jave, ku foli shume per muziken, prejardhjen e tij dhe per Taylor Swift.

 • Ngrohja globale: Ja cfare 'i hedh ne ere' premtimet e medha

  Ne krahasim me ate qe mund te kishte qene, marreveshja e arritur ne fund te samitit te OKB-se mbi klimen ne Paris, eshte nje mrekulli. Por ne krahasim me ate qe duhet te kishte qene, eshte nje fatkeqesi. Brenda kuadrit te ngushte ku u zhvilluan bisedimet, marreveshja pas bisedimeve mbi klimen, perben nje sukses te madh.

 • A do (mund) te behemi ne shqiptaret?

  Dua te them qe ne fillim se shprehja qe me terbon me shume eshte se ne shqiptaret nuk behemi. Ky vend nuk behet kurre! Po ashtu, ndjehem shume keq kur shkruaj per gjera te keqija.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama