Revista

Revista

 • Frika angleze per nje 'Britani te Vogel'

  Referendumi per pavaresine e Skocise me 18 shtator po paralizon britaniket. Ata, shume shpejt mund te mbeteshin jo vetem pa vellezerit e tyre malesore, por edhe pa Bashkimin Europian

 • Me eshtrat e Zogut bene mire, por ai ishte tradhtar

  Nexhmije Hoxha, bashkeshortja e ish-udheheqesit komunist, Enver Hoxha, ne nje interviste te gjate per emisionin 'Debati ne Channel One' pranoi se ishte veprim i drejte kthimi i eshtrave te ish-mbretit Zog ne atdhe, si nje e drejte qe u takon te gjitheve, por nuk -pranoi te levizte nga qendrimi i vjeter i rregjimit komunist, qe e cilesonte monarkun e arratisur nje tradhetar.

 • Te rinjte ne BE pa pune dhe pa perspektive

  Ne Europe ka rreth 7,5 milione te rinj pa pune dhe pa kualifikim profesional, sipas nje studimi te ri. Deri tani ne permiresimin e gjendjes nuk kane ndihmuar as programet e kushtueshme europiane per punesimin.

 • Ja njerezit me te pasur te Europes

  Ka dallim mes pasanikeve ne SHBA dhe Europe. Keshtu shkruan "Vox.com", e cila nepermjet nje harte tregon se cilet jane njerezit me te pasur te Evropes.

 • Rrefimi i xhihadistit shqiptar: Plagosja dhe burgosja ime ne Siri

  Qendrimi katermujor ne ate qe xhihadistet e konsiderojne si lufta e shenjte dhe kerkesat e perfaqesuesve te 'Al Nusra' qe grupi i shqiptareve t'u bashkohej formacioneve te tyre luftarake. Stervitja ne kampe te posaçme perpara luftes dhe dilema pas lirimit nga burgu ne Siri.

 • Kam gjak shqiptari

  10 vite më parë
  'Kam gjak shqiptari'

  Thote per median amerikane mjeshtri i kuzhines me fame nderkombetare Rene Rexhepi (René Redzepi). I intervistuar per gazeten amerikane...

 • 10 arsye pse (s)duhet te martohesh me nje te huaj

  Po sikur nga te gjitha arsyet e mrekullueshme pse te martohesh me nje te huaj te kete disa pika te dobeta? Martesa nderkombetare nuk eshte gjithmone e mbushur me aventura, çokollata qe te shkrijne ne goje, trendafila dhe fjali 'Derisa vdekja te na ndaje!'.

 • 6 menyra per te qene me te lumtur ne pune

  A jeni ndjere se puna juaj eshte duke u bere gjithnje e me shume e merzitshme kohet e fundit? A jeni lodhur duke bere te njejtat detyra pa pushim, qe ju bejne te mendoni se gjithe gezimi i punes suaj ka filluar ngadale te zhduket?

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama