Video

Video

 • Kine, femija bie nga ballkoni, e presin 2 kalimtare

  Ndoshta kerkonte mamane qe mund te ishte larguar per disa momente dhe gjate perpjekjeve nje femije 1-vjecar ka mundur te ngjitet ne parvazin e ballkonit te shtepise qe ndodhej ne katin e dyte. Vogelushi eshte spikatur nga disa kalimtare te rastit dhe kjo i ka shpetuar jeten atij pasi djali ra dhe eshte pritur nga nje burre qe qendronte poshte ballkonit.

 • Prezantuesi i emisionit perballe gjarprit me te madh

  Prezantuesi i emisionit 'Monstrat e Lumenjve', Jeremy Wade, u perball me friken e tij me te madhe. Perpara syve ai kishte nje anakonda 90- kilogrameshe, teksa xhironte per emisionin e fundit. Prezantuesi britanik, qe e realizon emisionin per 'Animal Planet', ishte ne lumin Amazona ne Brazil, duke kerkuar fajtorin per nje seri vrasjesh te njerezve ne kete zone.

 • Antarktida po tkurret dyfish

  Antarktida po humbet rreth 160 miliarde tonw akull ne vit ne oqean, dy here me shume qe nga studimet e fundit ne kontinent. Vleresimi i ri vjen nga anija 'Europe Cryosat', e cila ka nje instrument radar te projektuar veçanerisht per te matur formen e fleteve te akullit.

 • Pamja e jashtme ka rendesi te madhe!

  Nje eksperiment i realizuar ne France ka treguar se, pamja e jashtme ka shume rendesi. nje person i cili eshte veshur me dy veshje te ndryshme, ka treguar qe edhe njerezit te reagojne ne menyre te ndryshme ndaj tij, ku ai kerkon ndihme.

 • VemIbra, kampionet braziliane ftojne Ibrahimovic ne Boteror

  Brazilianet duan qe Zlatan Ibrahimovic te jete i pranishem ne Kampionatin Boteror. Sulmuesi suedez nuk arriti te kualifikohej me kombetaren e tij ne kete aktivitet, i eliminuar nga magjite e Kristiano Ronaldos. Deklarata e leshuar nga suedezi se Boterori nuk do te kishte kuptim pa pranine e tij, ka bere xhiron e botes.

 • Kur kryeministrit i thone 'mbylle gojen'

  Kryeministri i Britanise se Madhe David Cameron ishte i ftuar ne nje prej emisioneve te BBC, kur prezantuesi Andrew Marr i kerkoj atij qe te mbyllte gojen. Gjate emsionit Cameron ka deklaruar se ne vitin 2017 Britania do te zhvilloje nje referendum per te vendosur nese do te qendroje apo jo brenda BE-se.

 • Kur fati eshte me ty!

  9 vite më parë
  Kur fati eshte me ty!

  Nje video emocionuese eshte duke qarkulluar kohet e fundit ne Youtube. Nepermjet saj shihet duke qare, nje i pastrehe te cilit tashme i eshte siguruar nje shtepi. Kjo eshte vazhdimi i videos se para nje kohe, kur protagonisti, 'mashtrohet' me nje etikete fituese te lotarise.

 • Skema origjinale e goditjes se denimit

  Taktikat, gjithnje e me shume po i ze vendin talentit ne futbollin modern. Udhezimet e trajnereve jane te padiskutueshme, ne te kundert rrezikon stolin...dhe e kete e dine futbollistet profesionsite. Pjese e taktikes jane edhe goditjet standarde. Pervecse mjeshterise ne gjuajtje gjithnje e me shume kerkohen edhe levizje per te mashtruar mbrojtjen kundershtare.

 • Projekti i rikonstruksionit te stadiumit ne Elbasan

  Federata Shqiptare e Futbollit ka paraqitur projektin per rikonstruksionin e stadiumit te Elbasanit. Ky impiant do te ndryshoje teresisht dhe do te jete i gatshem per te perballuar ne tetor ndeshjet eliminatore te skuadres tone Kombetare. Shqiperia ndodhet ne Grupin H, se bashku me Portugaline, Danimarken, Serbine, Armenine dhe vendin organizator Francen.

 • Te panjohurat e ceshtjes Kareli

  Vdekja e Ilia Karelit pas torturave nga gardianet greke, ishte nje akt qe tronditi opinionin ne te dy vendet, ndersa ne Greqi solli ne skene ceshtjen e sjelljes se organeve shteterore ndaj te burgosurve qe vuajne denimet ne burgjet greke.

 • Britania e Madhe ne gjendje shoku

  E qelluar me thike per vdekje nga nje nxenes 15-vjecar. Kjo eshte vdekja tragjike e nje mesueseje, e cila u vra ne mes te klases ne nje shkolle katolike ne Lids. Tragjedia ka lene ne gjendje shoku Britanine e Madhe. Policia ka arrestuar te riun. Viktima eshte Ann Maguire, 61 vjec, e cila jepte mesim ne kolegjin katolik 'Korpus Kristi', ku dhe ka ndodhur ngjarja.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama