Video

Video

 • Sa te lumtur japonezet kur kercejne vallen shqiptare

  Kjo video vjen nga Japonia e larget. Te gjithe keta persona qe shikoni jane qytetare japoneze, ndersa kenga ne sfond eshte e gjitha shqiptare. 'Ani mori nuse' po interpretohet nga nje grup qytetaresh japoneze, te dhene pas muzikes sone.

 • Super reklame nga Nike, superyjet ne nje reklame

  Gjiganti i veshjeve sportive, Nike, ka publikuar nje reklame te jashtezakonshme, njekohesisht fantastike, qe shfaq gjithe superyjet e futbollit ne nje videonNatyrisht, perpos Messit. Ne kete video marrin pjese pothuajse yjet me te medha te futbollit, duke filluar nga Cristiano Ronaldo, e duke vazhduar me Zlatan Ibrahimovicin, Neymar, Rooney. Eden Hazard, Andres Iniesta, Thibaut Courtois dhe Andrea

 • Teknika tmerruese: masazh me gjarperinj

  Qe ne lashtesi masazhi ka qene pjese e njerezimit dhe teknikat e tij jane perfeksionuar ditet e sotme. Sot me se shumti degjojme per masazhin kinez, akupunkturen apo masazhin tajlandez. Por nga Filipinet vjen nje teknike sa e vecante, aq edhe tmerruese.

 • Ta shohesh boten nga syte e nje piloti ushtarak

  Kjo video e pabesueshme nga marina e Shteteve te Bashkuara te Amerikes tregon sesi eshte te jesh piloti i nje avioni ushtarak. Per pese minuta, kamerat e montuara ne helmeten e pilotit i japin mundesi publikut te perjetoje emocionet e numrave akrobatike te bera me shpejtesi te madhe.

 • 6-vjecari nget nje motor Harley

  Nje baba i hatashem apo nje prind i pakujdesshem? Ky 6-vjecar i guximshem po nget nje motor Harley ne nje rruge te hapur me te atin qe i qendron pas, por qe ia ka lene gjithcka ne dore.

 • Nata e pashkeve ne Greqi, shikoni spektaklin e fishekzjarreve

  Tre turiste amerikane jane plagosur rende nga hedhja e fishekzjarreve ne ishullin Santorini ne Greqi. Me lehte jane plagosur dy greke dhe dy qipriote. Ngjarja ka ndodhur te shtunen ne mesnate, kur po festohej ringjallja e Krishtit. Hedhja e fishekzjarreve naten e pashkeve eshte nje rit tradicional ne Greqi, por shpesh ka shkaktuar te plagosur, madje dhe viktima.

 • Kengetari qe perfaqesoi Greqine ne Eurovizion, i kendon Ilia Karelit (VIDEO)

  Permes kenges, ushtrohet nje kritike mjaft e forte, nje fshikullime e vertete ndaj rojeve qe torturuan te burgosurin shqiptar. Torturat ndaj Karelit paten nje ndikim te forte ne opinionin publik ne Greqi dhe Shqiperi. Autoritetet greke kane ndaluar dhjetera gardiane, ndersa media greke ka zbuluar cdo prapaskene te krimit.

 • Gjyshja balerine

  9 vite më parë
  Gjyshja balerine

  Paddy Jones, 79-vjeç ka befasuar jurine dhe publikun e spektaklit 'Britain’s Got Talent' pasi kerceu ne skene si nje profesioniste e vertete. 'Super gjyshja', ka bere qe te heshtin kritiket te cilet sugjeronin se ajo nuk duhet te merrte pjese ne kete shfaqje televizive. Paddy Jones, performoi ne skene me partnerin e saj Nico Espinosa me te cilin kishte fituar dhe konkursin televiziv Spanjol

 • Ankohet ne TV per rritje te krimit, i vjedhin varesen 'live'

  Nje grua braziliane, e cila ishte duke dhene nje interviste ne rruge ku ankohej per shkallen e larte te kriminalitetit ne vend dhe mungesen e policeve e 'dokumentoi' me se miri ate qe sapo tha duke qene se tentuan ta vidhnin 'live' teksa ishte ne transmetim direkt ne TV.

 • Kujdes me telefonin kur jeni ne timon

  Kujdes me telefonin kur jeni ne timon, pasojat mund te jene fatale... Tashme eshte bere zakon qe shume shofere perdorin telefonin per sms apo telefonata, nderkohe qe jane ne timon, por ky problem ka kapur permasa alarmuese. Vetem ne vitin 2012, me shume se 3,000 njerez kane humbur jeten per shkak te kesaj pakujdesie dhe 420,000 te tjere jane perfshine ne aksidente vetem ne SHBA.

 • Parashutisti rrezikon te goditet nga nje meteor

  Nje parashutist norvegjez, i cili sapo eshte hedhur nga avioni per nje fluturim akrobatik, eshte rrezikuar te goditet nga nje meteor qe i ka kaluar shume prane. Anders Helstrup eshte i pari ne histori qe behet deshmitar i nje fenomeni te tille, per me teper te regjistruar ne nje video.

 • Vendosi te vdiste per te shpetuar foshnjen qe kishte ne bark

  Kur Elizabeth Joice zbuloi se ishte shtatzene, ajo dhe bashkeshorti Maks ishin te ekzaltuar. Mjeket i kishin thene se kjo nuk do te ndodhte kurre per shkak te kimioterapise qe Elizabeth kishte bere ne vitin 2010 per te mundur kancerin. Dukej nje mrekulli, tregon bashkeshorti i Elizabeth. Kjo ishte gjeja me e rendesishme ne jeten e saj. Por pasi kaloi edhe nje muaj nga shtatzenia, kanceri u kthye s

 • Momenti i aksidentit te nje Lamborghini

  Nuk eshte aksidenti me i shtrenjte qe rruget e Londres kane pare ndonjehere, por megjithate, te perplasesh nje Lamborghini Aventador me nje vlere prej 350 mije euro, nuk eshte as falas. Ne Youtube qarkullon video e aksidentit te ndodhur ne fundjave ne nje nga rruget e kryeqytetit anglez, kur Lamborghini me nje shpejtesi tej normave te lejuara, u perplas fillimisht me nje makine ne ecje ne kryeqezi

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama