Video

Video

 • Ja si ngacmohet seksualisht nje vajze ne Prishtine

  Nje video e xhiruar ne Prishtine, verteton me se miri se ligji kunder ngacmimit seksual shkelet çdo dite. Videoja eshte bere nga nisma 'Take Back the Night', dhe tregon se si ne kryeqytetin e Kosoves, nje femer merr se paku 50 ngacmime banale per nje dite. Videoja eshte e shoqeruar edhe me titra, qe tregojne banalitetin dhe fjalet e uleta qe shoqerojne vajzen gjate ecjes se saj ne Prishtine.

 • Ja cfare ju ndodh nese nuk parkoni makinen sic duhet

  Nje djalosh ka zgjedhur nje forme te veçante per t’ua terhequr verejtjen atyre te cilet gjate parkimit te veturave te tyre nuk tregohen mjaftueshem te kujdesshem. Ne video mund te shihni edhe reagimet e pronareve te makinave, shume interesante.

 • Ermali, emision special per Dr. Florin

  'Çdo dite pa Florin'. Keshtu e titulloi emisionin e kesaj te shtune aktori i njohur, Ermal Mamaqi, kushtuar mikut te tij te ndjere, Dr. Florit. 'Ndoshta shume njerez kane pyetur veten a do dal sot para kamerave.

 • Shqiptari gjen nje gabim ne Youtube, shperblehet

  Nje djale nga Prishtina eshte vendosur ne listen e personave qe kane marre nje shperblim nga Google, pasi ka gjetur nje gabim ne faqen e internetit te kesaj kompanie. Leutrim Berisha eshte listuar mes emrave te shume personave te tjere, te cilet jane treguar teper vigjilente per te korrigjuar Google-n, nje kompani ne te cilen punon nje staf i madh ne numer dhe shume i kualifikuar.

 • Dhunon te dashuren ne ashensor, asnje nuk e mbron

  Cfare do te benit nese do te ishit prezent ne nje skene dhune ne nje ashensor! A do te reagonit ne mbrojtje te viktimes, apo do te largoheshit! Ngjarja e radhes vjen nga nje eksperiment social, i cili eshte kryer per te pare reagimin e njerezve, gjate kohes nje djale dhunon fizikisht 'te dashuren' e tij.

 • Vajze e dehur ne rruge? Le te perfitojme

  Cfare do te benit nese do te shihnit ne rruge ne mes te dites nje femer te bukur, por te dehur tej mase? Kesaj pyetjeje jane munduar t’u japin pergjigjje ne nje eksperiment social Stephen Zhang dhe nje aktore, qe ne videon qe po qarkullon ne internet e quan veten Jennifer.

 • Himni kombetar ne Beograd

  9 vite më parë
  Himni kombetar ne Beograd

  Himni kombetar i Shqiperise eshte luajtur ne Beograd. Me mberritjen e kryeministri Rama dhe delegacionit shqiptar ne aeroportin serb, u zhvillua dhe ceremonia shteterore ne nder te tyre, ku vecse tapetit te kuq, te zakonshem ne keto raste, u luajt edhe himni kombetar.

 • Tahiri qellon Berishen

  9 vite më parë
  Tahiri 'qellon' Berishen

  Ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka folur per here te pare ne publik, ne lidhje me skandalin e komunikimit me kengetaren shqiptare Bleona Qereti. I ftuar ne emisionin e Ermal Mamaqit, '7 dite pa Ermalin', Tahiri u shpreh se komunikimi i stisur me Bleona Qeretin ishte mjaft ofendues dhe banal.

 • Hajdutit i bien parate e vjedhura ne toke, ja cfare ben kalimtari

  Nuk do ta besoni se cfare fati ka ky hajdut. Rreth ores 08:20 te dates 19 tetor 2014, nje burre hyri ne nje dyqan ne rrugen Bury, dhe nen kercenimin me arme grabiti nje shume te konsiderueshme parash. Shitesi i frikesuar nuk mund te bente gje tjeter, vecse t'i dorezonte te gjitha parate qe kishte ne kasaforten e tij. Por ajo qe eshte me interesante ne kete histori, eshte pjesa pas vjedhjes se para

 • Avionet pa dritare, realitet pas 10 vjetesh

  Dritaret e vogla te avioneve se shpejti mund te jene pjese e se shkuares, pas kerkimeve ne Angli per krijimin e nje aeroplani, pa dritare dhe me ekrane fleksibel OLED. Varet nga kendveshtrimi juaj, mund t'ju ofrojne nje pamje magjepse te vendit ku udhetoni ose mund te jene mbytese (per shkak te gjithe atyre ekrane dhe mungeses se drites natyrore).

 • Qeni shtiret si i ngordhur sapo e marrin nga i zoti

  Me gjuhen te nxjerre jashte dhe te kater kembet te ngritura lart, ky qen i vogel i races Chihuahua, njesoj si nje aktor i vertete, 'shtiret' si i ngordhur sa here e marrin nga i zoti i tij. Jennie Kay Blair Ferguson nga Misisipi ka regjistruar qenin e babit te tij, i cili sapo e merr ne dore nje pjesetar tjeter i familjes, te cilin mesa duket e urren, menjehere i kthen 'patkonjte' nga qielli dhe n

 • Serbe e shqiptare rrihen ne Vjene pas ndeshjesh

  Pas incidentit te ndodhur ne stadiumin e Partizanit te Beogradit mes lojtareve shqiptare dhe huliganeve serbe, perplasje raportohet te kete pasur edhe neper qytetet evropiane. Ne nje video te publikuar nga mediat serbe tregohen dy te rinj qe mendohet se jane shqiptare, teksa sulmojne nje serb, shume me i madh se sa ata ne trup.

 • Xhaka: Nuk e lejova shkaun ta prek flamurin e Shqiperise Etnike

  Pas gjestit madheshtor ne mbrojtje te flamurit te Shqiperise Etnike , futbollisti Taulant Xhaka ka shkruar ne rrjetin social Facebook , duke thene se ka nderhyre qe te mos i lejoj serbet ta prek, transmeton Indeksonline. 'Flamuri Kuq e Zi dhe Isa Boletini valevitet ne fushe. Dhe vrapova e kapa, nuk lejova shkavin ta prek', ka shkruar Xhaka.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama