Video

Video

 • Video e rralle, Shqiperia e vitit 1978

  Kjo video duket se eshte realizuar nga nje operator italian i kohes, i cili u lejua nga regjimi komunist te kryente nje dokumentar ne vendin tone. Pamjet jane te rralla sepse nuk paraqiten ne formatin zyrtar te propagandes se regjimit, por nga nje pikepamje e jashtme.

 • Dy shpikes te rinj shqiptare

  Dy studentet shqiptare Grigor Basha dhe Mikel Cuni kane perfaqesuar Shqiperine ne konkursin nderkombetar GIST TECH-i Competition 2015, i mbeshtetur nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

 • Kjo eshte videoja me e bukur qe do shihni sot

  Kjo video do ju zbukuroje diten. Ne fakt ajo eshte kthyer ne hit ne internet. Ne video shihet nje oficer policie, i cili hiqet sikur po ndalon femijet e tij, ne nje makine loder.

 • Berluskoni rrezohet nga podiumi, akuzon te majten

  Rrukullisje nga podiumi per Silvio Berluskonin. Lideri i Forza Italia u pengua te nje podium qe i kishin per te folur. Pas rrezimit ai eshte ngritur ne kembe dhe ka bertitur: “Kete podium ma ka vene e majta”. Me pas ka zbritur nga podiumi dhe eshte larguar duke qeshur.

 • Moter e vella shokojne boten me vallezim

  Kur dy njerez ngjiten ne skene dhe prezantohen si vella e moter, ju nuk prisni qe t'i shihni kaq te lidhur dhe ne sinkron me njeri-tjetrin sa i takon pasioneve. Por kur te shihni videon do te na jepni te drejte qe ky nuk eshte nje rast i zakonshem, transmeton Telegrafi.

 • Grate rrahin burrat ne rruge, por askush nuk nderhyn

  Nje eksperiment social i zhvilluar kohet e fundit ka treguar nje neglizhence te madhe te kalimtareve perballe disa rasteve kur grate dhunojne burrat. Forma e dhunes, goditjet dhe ulerimat e sharjet, jane po aq te ashpra sa ato qe mobilizojne qytetaret kunder dhunes kur ajo behet ndaj grave ne te njejtin rast.

 • Audi sfidon: Grate nuk dine te ngasin?

  Eshte nje stereotip kaq i perhapur ne bote: grate nuk dine te ngasin makinen. Interneti eshte i mbushur me kaq meme per kete çeshtje. Por Audi ka vendosur te sfidoje kete stereotip, duke nisur nje fushate ne perkrahje te grave shofere.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama