Serbe e shqiptare rrihen ne Vjene pas ndeshjesh

Serbe e shqiptare rrihen ne Vjene pas ndeshjesh

Pas incidentit të ndodhur në stadiumin e Partizanit të Beogradit mes lojtarëve shqiptarë dhe huliganëve serbë, përplasje raportohet të ketë pasur edhe nëpër qytetet evropiane. Në një video të publikuar nga mediat serbe tregohen dy të rinj që mendohet se janë shqiptarë, teksa sulmojnë një serb, shumë më i madh se sa ata në trup. Dy të rinjtë shqiptarë marrin një numër të madh të grushteve dhe shuplakave nga i riu serb. Pavarësisht kësaj, njëri prej tyre insiston të mos tërhiqet. Nuk dihet saktë, nëse personat e përfshirë në këtë konflikt me të vërtetë janë shqiptarë dhe serbë.

 

 


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama