Video

Video

 • Goli i Kasamit, me i mire se i Van Bastenit

  Menaxheri i Fulhamit, Martin Jol, ka lavderuar golin sensacional te Pajtim Kasamit ne ndeshjen e mbremshme ndaj Crystal Palacem duke e ?muar ate me shume se goditjen e famshme te Marco van Basten kunder Bashkimit Sovjetin ne Euro 88.

 • Kur shprehja 's'ishte faji im' nuk hyn ne pune fare

  Ky punonjes supermarketi, krenar per punen e tij te kujdesshme ne radhitjen e shisheve te alkoolit ne raftin e madh dedikuar posa?erisht atyre, pasi perfundon se sistemuari edhe shishet e fundit ben dy hapa prapa per te admiruar punen e tij te lodhshme, por per nje moment te vetem i gjithe rafti i shisheve shembet ne toke duke u bere cope e therrime.

 • Heq dore nga puna duke kercyer, kompania i kthen 'pergjigje'

  Ideja per t'u larguar nga puna me nje video ka rezultuar e suksesshme per 25-vjecaren Marina Shifrin, gazetarja web, e cila u largua nga puna per shkak te pakenaqesive per orarin dhe pagesen. Ajo postoi nje video, ku duke vallezuar shpjegonte arsyet perse largohej nga puna.

 • Nje doreheqje interesante

  9 vite më parë
  Nje doreheqje interesante

  Nje punonjese ne nje kompani per xhirimin e videoklipeve, per shkak te pakenaqesise me punedhenesin e saj, ka vendosur te jape doreheqje. Ndersa ate e ka bere ne nje menyre origjinale.Une punoj per nje kompani te shkelqyer qe prodhon video te reja....

 • Nje lajm i keq per perdoruesit e iPhone

  Nje grup hakerash gjermane te njohur si Chaos Computer Club (CC) kane thyer me sukses Touch ID, sensorin e shenjave te gishterinjve te iPhone 5S. Lajmi eshte bere i ditur vetem dy dite pasi Apple hodhi ne treg serine e re te iPhone. Ne blogun e tyre Chaos Computer Club japin detaje (perfshire edhe video) per metoden e tyre.

 • Reklama tre minuteshe qe po preke gjithe boten!

  Nje video tre-minuteshe, papritmas eshte bere pjese e murit te shumices se profileve ne rrjetet sociale. Ajo tregon historine, se si nje njeri, merr shperblimin per miresine e tij jetesore, pas tridhjete viteve. Ai tridhjete vite me pare, kur nje femije kishte vjedhur nga nje barnatore, tre pako qetesues per nenen e tij, dhe ishte kapur nga farmacistja, i ndihmon atij, duke paguar per te.

 • Del ne treg GTA V

  9 vite më parë
  Del ne treg GTA V

  Kjo loje eshte brilante. Jo me kot eshte nje video loje per te cilet eshte shpenzuar buxheti me i madh ne histori. Loja e prodhuar nga 'Rockstar Games' do te dale ne treg sot dhe ajo lejohet te luhet mbi 18 vje?. 'Grand Theft Auto V' do te jete ne treg per Xbox 360 dhe PlayStation 3 per 60 dollare.

 • Lot dhe dhimbje nga bota e... kafsheve

  Punonjesit e nje kopshti zoologjik ne Kine u detyruan qe te largojne nje elefant bebe nga nena e tij pasi ajo tentonte ta mbyste. Fillimisht ata kujtuan se ishte nje aksident dhe e rivendosen elefantin prane nenes se tij. Por kur ajo tentoi serish qe te mbyste elefantin qe kishte vetem pak qe e kishte lindur, rojtaret e kopshtit zoologjik e larguan perfundimisht.

 • Vajza qe u dogj gjate vallezimit, ne fakt ishte mashtrim

  Nje video, e cila shfaqte nje vajze qe pas vallezimit te ?nxehte? rrezohej dhe merrte flake nga qirinjte, ne fakt ka qene e montuar. I ashtuquajturi ?twerk? eshte hiti i radhes ne internet, pas ?gangnamit? e ?harlemit? dhe ne nje xhirim qe u be hit ne YouTube tregohej nje vajze qe nuk e perjetonte mire vallezimin e saj.

 • Porsche prezanton makinen me te shtrenjte qe ka prodhuar ndonjehere

  Porsche ka zbuluar makinen me te shtrenjte qe ka prodhuar ndonjehere. Behet fjale per Porsche 918 Spyder, ne versionin hibrid. Makina eshte paraqitur ne panairin e Frankfurtit ne Gjermani, dhe ajo mund te arrije 100 km ne me pak se 2.8 sekonda. Porsche e ofron kete makine per nje ?mim prej 640 mije euro. Porsche 918 Spyder eshte makina me e fundit hibride per gara.

 • 19-vjecari shpik pajisjen qe pastron detin nga mbetjet plastike

  Nje 19-vje?ar holandez ka shpikur nje pajisje, per te cilen thote se mund te pastroje me shume se 20 miliard tone plastike ne oqean. Boyan Slat, i cili e adhuron detin, ka shpikur nje pajisje lundruese, e cila eshte programuar per te mbledhur mbetjet plastike ne oqean apo dete.

 • Kjo vajze eshte Zjarr

  9 vite më parë
  Kjo vajze eshte 'Zjarr'

  Pas Harlem Shake, Twerking eshte kercimi i momentin dhe kjo vajze u mundua ta aplikoje ate ne shtepi. Por dicka shkoi keq dhe kercimi rezultoi aq i nxehte sa vete vajza ka marre flake?te pakten nisur nga ajo qe percjellin keto pamje. Video po qarkullon prej disa ditesh ne internet dhe eshte postuar nga vete autorja e kercimit qe ka dashur te ndaje me te tjeret pervojen e saj te pare ne kercimin e

 • Meteor ne qiejt e Italise

  9 vite më parë
  Meteor ne qiejt e Italise

  Nje meteor u pa te digjej ne qiejt e Italise te marten mbrema. Djegia dhe shperthimi u xhirua nga nje kamere amatore ne qytetin e Ferraras. Meteori u pa edhe nga Sllovenia. Ai u dogj sapo ra ne kontakt me atmosferen. Mediat italiane shkruajne se gjate kalimit te meteorit u degjua nje zhurme e madhe, e cila pastaj u pasua nga drita e forte.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama