Video

Video

 • Vritet Miss Venezuela gjate protestave

  E bukura e Venezueles, Miss Venezuela 2013 eshte viktima e 5-te ne protestat e dhunshme antiqveritare ne kete vend. Genesis Carmona, 22 vjec eshte qelluar me nje plumb ne koke nga nje person, i cili ishte ne motociklete.

 • Asteroidi 270 metra i gjate kalon prane Tokes

  Naten e dates 17 dhe 18 shkurt nje asteroid gjigant ka kaluar shume prane Tokes. Por afrimi i tij nuk ishte shqetesues, pasi asteroidi 2000 EM26 nuk perbente rrezik per planetin tone. Shkembi gjigant me gjatesi 270 metra iu afrua Tokes me nje distance minimum prej tete here me te madhe se sa distance qe ndan Token nga Hena.

 • Videoja me e bukur ndonjehere

  Marka e produkteve per kujdes te flokeve, Schwarzkopf, ka lansuar nje video shume emocionuese ne prag te dites se te dashuruarve, Shen Valentinit. E etiketuar si 'Videoja me e bukur ndonjehere ? Kjo do te preke zemren tuaj', reklama po behet hit ne You Tube dhe ne rrjetet sociale.

 • Pas tre tentativash te deshtuara, INUK shemb pallatin 5 katesh

  Pas tentatives se trete te deshtuar INUK arriti te prishe pallatin 7 katesh ne zonen e 'Vilave Gjermane' ne Tirane. Tentativa e katert rezultoi e suksesshme, nderkohe qe momentalisht forcat zjarrfikese jane prane objektit te rrezuar totalisht. Teksa mbikeqyrte operacionin, kreu i INUK Zyhdi Dajti tha se tre tentativat e para deshtuan per arsye teknike.

 • Nxenesit amerikane mesojne 'Vallen shqiptare'

  'Albanian Dance' (Vallja shqiptare) ne kete rast eshte nje kompozim i muzikantes amerikane Shelley Hansen, e cila po ua meson nxenesve te talentuar te Shkolles se Mesme te Austin ne Minnesota. Ansambli i shkolles do ta luaje pastaj ate ne 13 shkurt ne Minneapolis, gjate takimit vjetor te Shoqates se Mesuesve te Muzikes ne Minnesota. Ansambli ka nje orkester dhe korin e tij dhe ka bere qe shkolla,

 • Qeni qe ruan bicikleten, nuk do ta besoni cfare ndodh pasi mberrin i zoti

  Kjo eshte nje prove e pakundershtueshme se, qeni eshte miku me i mire i njeriut. Sic shihet nga videoja, qeni ruan gjate gjithe kohes bicikleten e te zotit dhe kur ai mberrin hipen ne biciklete. Dhe me nje te lehur ai lajmeron te zotin se eshte gati qe te nisen. Videoja eshte filmuar ne Kine. Qeni quhet Li Li dhe i zoti i tij Luo.

 • Si ka ndryshuar temperatura e Tokes!

  Instituti Goddard (GISS) per studime hapesinore i NASA-s, rregullisht analizon temperaturen globale, ndersa tani ka publikuar statistikat per vitin 2013. Ne krahasim me matjet e meparshme, doli se Toka shenon vazhdimisht rritje te temperaturave ne dekadat e fundit.

 • Dhuna policore kunder studenteve

  Ata dolen qe te protestojne ndersa u terhoqen zvarre ku shume prej tyre edhe u lenduan.Nuk pati dallim ne mes te meshkujve dhe femrave. Policia e Kosoves i trajtonte te gjithe studentet e mbledhur para rektoratit njesoj. Qellimi i tyre i vetem ishte qe t'i largoj ata nga oborri edhe pse rezultoi me mbi nje 20 te arrestuar. Pamjet qe do t'i shihni ne vazhdim do te ju ngjajne me protestat e dhunshme

 • Shtypet nga makina dhe ngrihet sikur te mos kete ndodhur gje

  Nje video nga Brazili po bene xhiron e botes. Behet fjale per nje aksident trafiku, ku perfshihen edhe dy kembesore. Nje veture godet nje tjeter, ndersa me pas shtyp nenen se bashku me djalin e saj. Edhe pse ishte djali i cili goditet me shume nga vetura, ai ngrihet ne kembe sikur te mos kete ndodhur asgje.

 • Bukuroshja argjentinase mahnit me triblimet e saj maje takave te larta

  Modelja argjentinase Fiorella Castillo eshte bere e famshme ne Ameriken e Jugut fal 'spektakleve' te saj ne rruge, ku ajo performon aftesite e saj ne futboll e veshur me taka te larta. 24-vjecarja ka arritur te entuziazmoje nje turme njerezish ne Mar del Plata, Argentine, teksa ajo performonte nje sere triblimesh perpara se te pozonte per fotografet me disa fansa te cmendur pas saj.

 • Momenti kur nje luan rrezon pertoke nje elefant...

  Qe te kuptohemi, ky eshte nje elefant i vogel. Megjithate kjo video spektakolare tregon momentin kur nje luan i fuqishem rrezon pertoke nje elefant te vogel, qe kishte humbur nga tufa. Pasi e ndjek per 30 minuta, luani e rrezon krijesen. Video eshte realizuar ne Zimbabve nga nje cift nga Zvicra.

 • 'Bebja djall' ne sulm, tmerron njerezit ne rruget e New York-ut

  Ne videon qe po shihni duket nje 'femije djall', qe tremb njerezit ne rruget e New York-ut. Videoja eshte pjese e nje kamere te fshehte, e cila ne vetem nje dite pas postimit te saj ne youtube ka pasur nje boom klikimesh. Ne pamjet e videos duken njerez te ndryshem ne rruge, te cilet ne perpjekjen e tyre per te pare karrocen e braktisur ne mes te qytetit, tmerrohen, kur prej aty del duke uleritur

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama