Video

Video

 • Kur propozimi ne publik perfundon me nje dru kokes

  Mund te thuhet me plot goje se eshte propozimi ne publik me katastrofe ne bote. Disa dhjetera njerez ishin mbledhur te shihnin se si nje Romeo i lumtur po i propozonte te dashures se tij ne te njejtin vend ku ishin njohur tre muaj me pare por ne vend te 'Po' djaloshi merr nje dru kokes.

 • Hitleri femije shtypet ne nje spot te rreme, proteston Mercedes

  Nje spot i rreme publicitar, ku Hitleri femije shtypet nga nje Mercedes, ka ngjallur jo pak debate. Ne videon e krijuar nga studente te 'Filmakademie' te Baden-Wuerttemberg dhe qe do te konkurroje ne 'First Steps', aludohet per cilesite teknike te serise se re Classe S te Mercedes qe fal sensoreve te saj eshte ne gjendje te paralajmeroje nje rrezik ?para se te ndodh? dhe per pasoje te bllokoje aut

 • Serbi rrefen per vrasjen e shqiptareve ne Kosove

  Ne Diten Nderkombetare Humanitare, ne faqe te ndryshem shqiptare kane qarkulluar nje filmim i rralle dokumentar, prodhim i 'Kosovachannel', ku police serbe deshmojne se si kane pare kamione me trupa shqiptaresh nga Kosova, te cilet gjate luftes jane hedhur ne lumin Danub.

 • VIP-i i rreme qe 'cmendi' Nju Jorkun

  Brett Cohen, nje djale i thjeshte nga qyteti i New York nje dite u zgjua me idene e ?mendur qe te shtirej sikur ishte nje personazh i njohur VIP per te kuptuar nese do te mundej te budallallepste turmen e njerezve qe shkojne e vijne cdo dite ne 'Time Square', dhe ja doli mbane.

 • Dasma e cmendur, mijera euro dhe dollare per kengetarin Aziz

  Kengetari nga Shkupi i muzikes popullore, Aziz Murati, duket se nuk ka nevoje te xhiroje videoklipe, dhe as te promovoje veten me albume te reja. Kjo video tregon edhe arsyen e vetme. Muratit i duhet te gjeje vetem nje mikrofon, nje dasme dhe disa dasmore.

 • Makina me e vogel ne bote

  10 vite më parë
  Makina me e vogel ne bote

  Instituti i Avancuar Korean i Teknologjise (Korea Advanced Institute of Science and Technology - KAIST) ka prezantuar veturen me te vogel ne bote, e cila mund te 'paketohet' dhe te parkohet kudo. Dizenjuesit kane projektuar nje makine 500 kg dhe 2.8 metra te gjate.

 • Rusi, topless ne rruge per te respektuar sinjalistiken

  Nga Rusia vijne imazhet e nje iniciative te re qe ka ngjallur jo pak reagime, edhe pse per momentin behet fjale vetem per nje provokim. Ne disa rruge te zones Nizhny Novgorod ku trafiku eshte i mbingarkuar dhe jane regjistruar nje numer i larte aksidentesh rrugore per shkak te shpejtesise se larte, jane vendosur disa tabela.

 • Greqi, policia perleshet me klandestine

  Nate e gjate ne kampin e pritjes se Amygdalezes, ne afersi te Athines, teksa disa klandestine u perleshen me policine greke. Struktura, e cila pret ne te disa qindra klandestine, kryesisht nga vendet e Lindjes se Mesme dhe Azia u dogj pjeserisht nga protestuesit. Policet jane sulmuar me gure dhe objekte te tjera. Gjithsej jane 10 oficere policie te cilet kane marre plage.

 • Ushtria me minifunde e nje diktatori

  Si robote, qindra femra ushtarake parakaluan perpara diktatorit koreano- verior Kim Jong Un per te festuar 60 vjetorin e perfundimit te Luftes Koreane. Me taka e me minifunde, kjo eshte ushtria e femrave e nje diktatori. Mbare bota ka pare paraden e zhvilluar me kete rast, por ajo qe ka habitur ekspertet eshte prania e madhe e regjimenteve te femrave.

 • Brenda botes se shpejte te mafias

  Ajo eshte nje nga mafiet me te rrezikshme ne bote. Behet fjale per Yakuza-n japoneze. Kurse Morohoshi- san eshte nje prej anetareve te saj. Ai eshte ylli i nje dokumentari te shkurter, te titulluar 'Heroi i nentokes: Me pelqen qe te me urrejne'. Filmi eshte realizuar nga videografi Luke Huxham, te cilit i lindi ideja per kete dokumentar duke pare supermakina ne pronesi te njerezve te dyshimte.

 • Kur mali shembet mbi plazh

  10 vite më parë
  Kur mali shembet mbi plazh

  Nje masivi i tere shkembor u shkeput papritmas ne brigjet e plazhit Saint Jouin Bruneval ne France, duke u perplasur mbi pjesen e plazhit, fatmiresisht pa shkaktuar viktima. Masivi shkembor prej 30 mije tonesh u shkeput per shkak te erozionit. Ne moment brigjeve te detit ndodheshin dhjetra pushues, njeri prej te cileve dokumentoi me pamje filmike te gjithe skenen, si dhe panikun qe perfshiu pushue

 • Ndalohet reklama e Renault: I paraqet femrat si objekte seksuale

  Nje reklame e makines Reno Clio eshte ndaluar te transmetohet per shkak se i trajtomn femrat si objekte seksuale. Reklama paraqet mne menyre disi te ekzagjeruar pjese nga gjoksi dhe fundshpina e femrave te cilat paraqiten ne te, duke terhequr ndjeshem burrat. Menyra se sic grate jane paraqitur ne kete reklame, i trajton ato teresisht si objekte seksuale, jane shprehur vezhguesit e mediave.

 • Ja dhe nje mace 'aktore', mashtron qenin

  Duket e pabesueshme, gati si nje film komik vizatimor, menyra se si aktron kjo mace. E shtrire pertoke ne asfaltin e rruges, macja shtiret si e ngordhur, ndersa aty prane i qendron nje qen kureshtar. Ajo qendron aty per nje kohe te gjate, derisa ngre koken lart, dhe i mbath me vrap teksa qeni i versulet duke rendur pas saj.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama