Video

Video

 • Vdekja e Michael Jackson, thjesht nje trillim?!

  Eshte spekuluar per vite me radhe se ikona e muzikes pop Michael Jackson nuk ka vdekur. Ne fakt kjo eshte nje teori edhe per shume njerez te tjere famshem qe kane bere histori ne art dhe shoqeri. Gazetari italian Adam Kodmon, gjate emisionit 'Mistero? ne 'Italia 1', ngriti hipotezen se mbreti i muzikes pop nuk ka vdekur, por gjith?ka eshte nje trillim, ne menyre qe ai te jetonte i qete dhe publik

 • Si mund te kalohet koha ne Kuvend?!

  Kur deputetet ne Kuvend nuk kane interes te degjojne apo diskutojne, gjejne menyra te tjera te kalojne kohen e detyrueshme. Videoja me poshte tregon nje alternativ. Dje ne Kuvendin e Kosoves u mbajt seanca e fundit e ligjit shume te diskutuar dhe te kerkuar nga Serbia, amnistine. Njeri prej deputeteve serb ne kete Kuvend as qe e ka mendjen ne diskutimin e dites.

 • Eshte me lehte ta vrasesh se sa ti thyesh zemren

  Eshte nje nga ato historite qe i ka lene amerikanet me goje hapur. Julia Merfeld, nje amerikane 21 vje?are, e martuar dhe me dy femije, puneson nje vrases me pagese per te ekzekutuar te shoqin. Vetem se ajo nuk e di se ne vend te nje vrasesi me pagese, po flet me nje oficer policie.

 • Ministri bullgar gris flamurin e Kosoves ne nje konference per shtyp

  Ministri bullgar Pavel Cernev e ka shqyer para gazetareve flamurin e Kosoves. Kete gjest ai e bere ne nje konference per media ku e grabiti flamurin nga nje gazetar i pranishem ne konference. Duke e shqyer flamurin, deputeti bullgar eshte shprehur qe eshte kunder vendimit tepushtetit bullgar qe ka njohur pavaresine e ?vendit terrorist shqiptar qe vehten e quajne shtet', siq shprehet deputeti.

 • Australi, 75-vjecarja hyn ne supermarket me gjithe makine

  Ndoshta mungesa e vendparkimit prane supermarketit ka 'detyruar' nje grua australiane te gjeje nje menyre 'origjinale'. Ajo ka hyre me gjithe makine brenda dyqanit duke ?parkuar? prane rafteve. Gruaja 75-vje?are ka perplasur nje makine ne parkimin e supermarketit dhe me pas e kapur nga paniku, i ka dhene gaz dhe ka hyre ne dyqan bashke me makinen. Fatmiresisht nuk ka pasur te lenduar.

 • 3-vjecarja autike cudit boten e artit. Nuk flet, por pikturat e saj jane te jashtezakonshme

  Iris Grace Halmshaw eshte nje vogelushe 3-vje?are me nje talent te jashtezakonshem ne pikture. Ajo eshte e prekur nga semundja e autizmit dhe prinderit e saj tregojne se pasi u perpoqen per shume kohe te 'mposhtnin' semundjen e saj, provuan pikturen. E qe nga ai moment ndryshoi gjith?ka. Grace, pas nje viti heshtjeje dhe perpjekjesh per te shmangur kontaktin me te tjeter, nisi te buzeqesh dhe te

 • Deputetja e Kosoves tenton te qelloje me kepuce deputetin e Vetevendosjes!

  Me 84 vota pro, 3 kunder dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosoves ka ratifikuar marreveshjen e arritur ndermjet Kosoves dhe Serbise, te arritur me 19 prill, per normalizimin e marredhenieve ndermjet dy vendeve. Por seanca e sotme parlamentare u zhvilluar mes tensioneve te forta, per shkak se Levizja Vetevendosje kundershtonte me force ratifikimin e kesaj marreveshje.

 • Makina qe parkohet vete

  10 vite më parë
  Makina qe parkohet vete

  Makthi me i madh i shofereve, sidomos atyre te rinj ne timon, eshte parkimi. Shpesh ne kryeqendra urbane eshte e veshtire te gjesh vend, por edhe kur e gjen ate, ndonjehere hapesira duket aq e vogel sa duhet te jesh i perpikte per te mos demtuar mjetet e tjera. Por kompania suedez e prodhimit te automjeteve, Volvo ka menduar gjithcka. Ajo ka kryer me sukses testimin mbi nje makine qe veteparkohet,

 • Ne 2045-n arrihet pavdekesia

  Brenda 30 vitesh, njerezit do te jene ne gjendje te ruajne te gjithe mendimet ne kompjuter dhe te behen dixhitalisht te pavdekshem. Ray Kurzweil, drejtor i inxhinierise te Google, pretendon se, pjeset biologjike te trupit tone do te zevendesohen me pjese mekanike dhe kjo pritet te ndodhe brenda vitit 2100.

 • Google deklaron se nuk e urren Shqiperine!

  Matt Cutts, pjese e grupit te gjigantit Google u pergjigjet pyetjeve te ndryshme te perdoruesve te internetit, online nepermjet sistemit te videos. Se fundi, sic shprehet edhe vete ai ne video, i ka ardhur nje pyetje interesante, nga nje djale nga Kosova. Pyetja ne thelb eshte; a e urren Google Shqiperine, pasi mungojne disa sherbime ne gjuhen tone!

 • Kuzhe nderohet nga tifozet e D. Zagrebit

  Tifozet e Dinamo Zagrebit, Bad Blue Boys (BBB), kane nderuar ish trajnerin e tyre. Ata ishin mbledhur te hene ne stadiumin ?Maksimir?, derisa mbanin mbishkrimin ?Zauvijek e? biti jedan od nas? (Gjithmone do te mbetesh ne zemrat tona).Po ashtu, tifozet e gjigantit kroat ndezen qirinj ne nderim te Kuzes, i cili vdiq te dielen ne moshen 61 vje?are pasi vuante nga leukemia.

 • Aktiviteti 3-vjecar i Diellit ne vetem 3 minuta

  Dielli ka qene objektivi i nje studimi 3-vjecar te shkencetareve te agjencise amerikane te hapesira, NASA. Fale teleskopit SDO ( Solar Dynamics Observatory) NASA regjistroi per 36 muaj me radhe aktivitetin e yllit tone. Ne gjithe kete periudhe jane kapur shperthimet dhe stuhite diellore si dhe qetesite e perkoheshme ne siperfaqen e tij ne vitin 2011. I gjithe filmimi eshte paraqitur ne nje video q

 • Brazil, nese je e bukur nuk paguan ne restorant

  Nese je nje femer e bukur, ne rrjetin e restoranteve italiane 'Spoleto', ne Brazil, mund te hash pa paguar asnje cent. Vleresimin duhet ta bejne vete klientet duke u pare ne pasqyre. Ne momentin e pageses, kameriere pyet: 'Ndihesh e bukur?' Mjafton te pohosh dhe eshte e sigurt qe cdo gje eshte falas. Por nese pyet: Po tallesh me mua? e ke humbur lojen. Sipas kompanise, fushata e re e marketingut k

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama