Video

Video

 • Angli, fushata anti-alkool tmerron shoferet

  A mund te pish alkool ne nje klub dhe pastaj te mendosh se mund te ngasesh makinen ne ate gjendje? Nese mendoni se po, atehere shikohuni ne nje pasqyre te tille per te ndryshuar mendje.Kjo eshte nje reklame e re e lan?uar nga Qeveria e Britanise qe te ?frenoje? shoferet qe pine shume alkool.

 • 'Treni plumb' kryen testin e pare, arrin shpejtesine 580 km/h

  Ky eshte treni Japonez qe 'fluturon', pasi mund te arrije nje shpejtesi deri ne 580 km/h. Treni magnetik ka bere testin e pare, por linja Tokio ? Osaka, qe ai do te pershkoje pritet te mos jete gati deri ne vitin 2045 (linje e cila qe do lidhe te gjitha vendin nga veriu ne jug).

 • Elhaida Dani debuton ne iTunes

  Fituesja e 'The Voice of Italy', Elhaida Dani ka debutuar se fundmi edhe ne iTunes te Italise me kengen e saj 'When Love Calls Your Name'. Ajo eshte ne vendin e 50-te, nderkohe qe kjo eshte kenga e saj e pare ne tregun italian dhe boteror te muzikes.

 • Video Ruse... dy dite 3 milione njerez e kane pare. Pamje emocionuese

  Video e montuar nga pjese te ndryshme, brenda dy diteve ka arritur ne me shume se 3 milione shikime ne internet. Videoja eshte prodhim rus qe titullohet 'Positive compilation of Russian dash cams.' Qellimi i ketyre pjesezave te xhiruara neper rruget e Rusise eshte te pasqyroje anen pozitive, humanizmin, bamiresine. Per me teper shikoni video.

 • Ben pese aksidente brenda nje minute

  Kamerat e sigurise ne nje udhekryq ne Kine kane regjistruar veprimet e ndoshta vozitesit me te keq ne bote. Duke vozitur moto?ikleten e tij, protagonisti i ketij xhirimi, fillimisht godet nje furgon, pastaj nje veture, pastaj nje moto?iklete, perplaset fuqishem me nje kamion dhe perfundon ne nje grope prane rruges.

 • Elhaida Dani shkon ne finalen e 'The Voice Of Italy'

  Deshira e mijera admiruesve te 20-vjecares nga Shkodra tani eshte realitet: Elhaida Dani eshte ne finale me 110 pike kundrejt 90 te Mattia ne 'The Voice Of Italy' (Zeri i Italise).Pak minuta pas ores 23:00, ne skene ngjtet Elhaida Dani, e cila ka kenduar kengen 'I believe I can fly' dhe ne perfundim te preformances se saj i gjithe publiku eshte ngritur ne kembe.

 • Mikro-intervista qe vuri ne siklet Arjan Canin

  Gazetari dhe moderatori i emisionit te mirenjohur 'Zone e Lire', Arjan Cani ka rene 'pre' e nje loje nga nje gazetar kosovar, qe duket se e ka vene ne siklet. Pas shume lutjesh, ?ani vendos te jape nje interviste dhe pasi pret per me shume se 15 minuta pasi gazetari eshte ne kafe perballet me nje tjeter surprize qe e le praktikisht pa fjale.

 • Shperthimi ne hene

  10 vite më parë
  Shperthimi ne hene

  Teleskopi qe e percjell Henen, ka shenuar momentin gjate te cilit nje meteor 40 kg e goditi satelitin e Tokes. Ky shperthim, qe ndodhi me 17 mars te ketij viti, ka shkaktuar ndritje me te madhe se sa te gjitha te tjerat qe NASA i ka shenuar qekur e percjell Henen dhe ka mundur te verehet edhe me sy. Per shkak te kesaj goditjeje, Hena eshte bere edhe me nje krater me dimension 20 metra.

 • Elhaida Dani mahnit Italine

  10 vite më parë
  Elhaida Dani mahnit Italine

  Nese deri tani Elhaida Dani, kengetarja shqiptare qe po konkuron ne edicionin e 'The Voice of Italy', eshte konsideruar shume e talentuar, tani e tutje ajo kaperceu kete percaktim dhe po konsiderohet mahnitese. Ne mbremjen e djeshme, ajo kendoi ?Adagio? te Lara Fabian, nje kenge teper e veshtire, por qe arriti ta interpretoje ne menyre te madherishme.

 • Greqi, sulm racist ndaj nje emigranti adoleshent, ia presin fytyren me shishe birre

  Nje adoleshent ka qene pre e sulmeve raciste ne shtetin fqinj Greqine, i cili eshte dhunuar barbarisht nga tre burra. Mesohet se ngjarja e rende ndodhi ne Athine gjate dites se Pashkes, ku nje 14-vje?ar nga Afganistani eshte bere pre e dhunes se eger raciste. Ai ka thene se autoret kane qene tre burra me uniforma te zeza, te cilet e ndaluan te riun ne rruge dhe i kerkuan dokumentet.

 • Si po e shkaterrojme Token?

  10 vite më parë
   Si po e shkaterrojme Token?

  Qyteterimi modern ka nje ndikim te jashtezakonshem tek natyra dhe kete e tregon edhe Google nepermjet imazheve ne time-lapse qe tregojne se si kane ndryshuar disa zona te tokes brenda 28 viteve te fundit. Projekti i Google synon te paraqese prova me te thjeshta per mbare njerezimin. Planeti yne eshte ne mutacion te perditshem, dhe ne pjesen me te madhe kjo fale njeriut.Dy shembujt qe Google i quan

 • Britani, hapet 'treni i vdekjes' me i madhi ne bote

  Ne Staffordshire, ne Mbreterine e Bashkuar ne fund te majit do te jete i hapur 'treni i vdekjes' me i tmerrshmi dhe me i madhi ne bote. Ne ndertimin e ?trenit te vdekjes? te quajtur Smiler deri me tani jane investuar 18.000.000 ?, por investitoret jane absolutisht te sigurte se do tu shpaguhen. Smiler ka me shume se 14 lakesa gjigande dhe gjate ndertimit te tij jane kerkuar mendimet e shkencetarev

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama