Video

Video

 • Lulgjuraj dhe Sejko ndezin Malmon

  Ata do te perfaqesojne Shqiperine ne 'Eurovizion 2013' me nje kenge heavy rock, me titull 'Identitet'. Kenga e Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejkos do te jete teresisht ne shqip. 32-vje?ari Lulgjuraj eshte rritur ne nje familje shqiptare ne Ulqin (Mal te Zi). Ai pelqen muziken Rock & Roll qe prej moshes 13-vje?are. Pas diplomimit per drejtesi Lulgjuraj iu detikua edhe me shume pasionit te tij.

 • Gjyqtari merr nje sy gjume pastaj e denon Nazime Vishen me 15 vjet burg

  Gjyqi i Nazime Vishes eshte ndjekur me vemendje te madhe, per vete sensibilitetin qe shfaq rasti i saj. Por ajo qe ka rene gjithashtu ne sy gjate kesaj seance vendimtare per fatin e 18 vje?ares ishte edhe gjumi qe beri gjyqtari Petrit ?omo gjate kohes qe e reja kerkonte meshire ne menyre qe te rifillonte jeten si gjithe moshataret e saj.

 • Cfare krijese eshte kjo?

  10 vite më parë
   Cfare krijese eshte kjo?

  Nje video e postuar ne internet ku tregohet trupi i pajete i nje kafshe ujore, te pahasur me pare nga njeriu, ka ngjallur kureshtjen e perdoruesve, por edhe te eksperteve te kafsheve qe popullojne boten ujore.

 • Pakistan, deputeti bie nga skena 5 metra e larte gjate mitingut

  Nje nga politikanet kryesore ne Pakistan, Imran Khan, ka marre plage te renda ne koke pasi u rrezua ne nje skene te improvizuar me lartesi rreth 5 metra gjate nje mitingu parazgjedhor. Pamjet e TV lokale e tregojne politikanin me plage te medha ne koke dhe ne gjendje te pandergjegjshme teksa nje grup njerezish e transportonin per ne spital.

 • Elhaida Dani vazhdon te mahnise Italine

  Kengetarja e re shkodrane, Elhaida Dani, me nje vokal per t’u admiruar vazhdon me sukses paraqitjet e saj ne garen muzikore “The Voice of Italia”, duke triumfuar serish. Qe ne paraqitjen e saj te pare ne kete spektakel per talente te reja ne muzike, Elhaida mori aprovimin e te kater anetareve te jurise per te vazhduar me tej, ndersa mbreme ajo e deshmoi serish se meritonte vleresimin e bere.

 • Momenti kur rrezohet nje avion Boeing ne Afganistan

  Nje kamera ne bordin e nje makine ka fiksuar momentin e rrezimit te nje avioni ne Afganistan. Shtate amerikane, pjesetare te ekuipazhit te avionit te mallrave, gjeten vdekjen pasi avioni u shkrumbua ne toke. Ngjarja ndodhi te henen prane bazes ajrore Bagram ne kryeqytetin Kabul.

 • Zogu i ‘zgjuar’, perdor buken si karrem per te kapur peshkun

  Kot nuk thone qe edhe gjallesat e tjera perdorin ‘inteligjencen’ per te mbijetuar. Shembulli me i mire eshte ky zog, i cili ia del me se miri te peshkoje nje peshk sipas menyres njerezore. Ai perdor nje cope buke te cilen ne menyre te zgjuar arrin ta kembeje me nje vakt me te bollshem, pasi peshku bie ne ‘karremin’ e tij.

 • Si t'ia merrni numrin e telefonit nje femre...

  Nje i ri ka gjetur nje metode origjinale per te siguruar numrat e telefonave nga vajzat qe i pelqen.Ai shfrytezon nje truk me letra per te arritur deri te qellimi i tij.Protagonisti ne videon e hedhur ne YouTube kerkon nga vajzat qe t’i shkruajne ne nje leter disa shifra nga numri i telefonit.Pastaj, ai ve bast me to se nese e gjen letren ne te cilen jane shkruar numrat, atehere vajza duhet t’

 • 'Ushtria' e badigardeve qe mbron Erdogan

  Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan qendron ne radhen e atyre udheheqesve boterore qe rrethohet ne çdo levizje te tij nga dhjetera badigarde njeheresh, te cilet kane per detyre te mbrojne jeten e kreut te qeverise.Agjencia turke e lajmeve 'IHA', publikon nje video ne te cilen shihet qarte se sa shume truproja i qendrojne prane ne te njejten kohe kryeministrit turk, duke e bere situaten ne dis

 • Publikohet video e Bleona Qerretit ne festen e komunitetit 'gay'!!

  Pak kohe me pare Bleona Qerreti pati edhe pranzantimin e saj te pare ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Deri tani keni patur mundesi te shihni vetem fotografi nga performanca e saj, ndersa tani ju prezantojme me performancen e saj video ne nje feste te madhe te komunitetit gej ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes si White Party.Prezantuesi e therret ne skene Bleonen si nje yll ne hapesiren europian

 • Vraseset me taka patrullojne kufirin

  Ne drejtim te Korese se Veriut kane ardhur paralajmerime te reja se do te perballet me sanksione ne rast se vendos te beje testin berthamor te radhes. Ministrat e Jashtem te G8 thane pas takimit te tyre se do ndermarrin hapa domethenes ne rast se kryhet testi berthamor. Tensioni ne gadishullin korean vazhdon te jete i larte.

 • Kine, 'lufte' per te marr torte falas

  Nje torte tete metra e gjate, e ofruar falas ne qendren tregtare 'Jining Guihe', ne Kine, ka sherbyer si 'molle sherri' mes klienteve. Mijera persona, te vendosur me pare ne rresht, ne momentin e prerjes se tortes jane turrur per te marre embelsire, duke shkaktuar nje perleshje te pakontrollueshme dhe brenda dy minutash nuk ka mbetur asgje nga torta.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama