Video

Video

 • Francezet kendojne shqip

  9 vite më parë
  Francezet kendojne shqip

  Nje video frymezuese dhe mjaft mbreselenese eshte postuar ne youtube ne tetor te 2013. Jane nje grup kengetaresh francez, te cilet kendojne shqip. Ata kendojne kengen 'Janines c'i pane Syte' e cila eshte njera nga kenget labe me me emer.

 • Shitesi akulloreve me i mire ne bote!

  Ky shitesi akullore e di se si te terheq klientet me disa truket zbavites. Shites i veshur me nje kapele te kuqe dhe jelek, perdor nje luge e madhe te zgjatur per te zbavitur klientet e tij. Per me shume shihni Videon...

 • SHBA, vogelushja me tumor realizon endrren: kercen me Beyonce

  Nje vogelushe me emrin Taylon, e semure me tumor ne tru, dikur u kishte thene prinderve se deshira e saj me e madhe ishte te takonte Beyonce. Kengetarja dhe Fondacioni Make-A-Wish kane bashkepunuar per te realizuar deshiren e vogelueshes. Gjate turneut ne Las Vegas, Taylon morri nje suprize qe mesiguri nuk e priste.

 • Harrojeni sparkaten e Van Damme, ja si uron Chuck Norris Vitin e Ri

  Harrojeni sparkaten e famshme te Jean-Claude Van Damme e realizuar mes dy trajlereve ne levizje. Kjo e Chuck Norris eshte akoma me epike dhe ju uron Gezuar Vitin e Ri. Kur loja behet e forte, te fortet e kthejne ne loje. Per kete ka menduar nje agjenci hungareze animacioni, e quajtur ?Develop Digital?, te cilet per kartolinen e tyre per Vitin e Ri kane realizuar nje parodi te sparkates se famshme

 • Si te ndryshoni makinen me hidrografi

  Hydrographics apo HydroGraphics, njihet ndryshe edhe si printim ne uje. Kjo metode perdoret per te vendosur imazhin e printuar ne objekte 3 dimensionale. Procesi mund te perdoret per objekte metalike, plastike, xhami, druri dhe metale te tjera.

 • Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

  Nje paraushtarak serb ka rrefyer publikisht per krimet e bera ne Kosove. Ne nje interviste per emisionin 'Jeta ne Kosove', Zoran Rashkoviq, ish-pjesetar i njesitit paraushatarak serb 'Cakejte', ka treguar per krimet qe ka kryer ky njesit ne fshatrat Qyshk, Zahaq, Pavlan e Lubeniq te komunes se Pejes, ku jane vrare me shume se 100 shqiptare, gjate luftes ne Kosove.

 • Plani per dergimin e 40 personave ne Mars

  Nje kompani jofitimprurese holandeze ka zbuluar detajet e para, perreth misionit te saj ne Mars. 'Mars One' tha se ka marre me qira sistemin 'Lockheed Martin Space' dhe 'Surrey Satellite Technology' per te dizanjuar satelitin, te cilin kane per qellim qe ta leshojne brenda kater vjeteve te ardhshem. Misioni robotik ne planetin e kuq, do te realizohet ne janar te 2018-es, dy vjet me vone nga koha

 • 'Maqedonia e bukur' diskriminuese per shqiptaret

  Nje monografi e publikuar ne gjuhen maqedonase dhe angleze e titulluar 'Maqedonia e Bukur' eshte diskriminuese per shqiptaret, pasi nuk trajton elemente dhe pasuri shqiptare ne Maqedoni.

 • Greket per inat te serbeve therrasin: Kosova eshte Shqiperi!

  Nje ngjarje e habitshme ka ndodhur ne Greqi ne ndeshjen e basketbollit mes skuadres serbe 'Crvena Zvezdas' dhe skuadres OAKA nga Athina. Edhe pse greket nuk njihen si miq te shqiptareve ata kesaj radhe mbase per inat te serbeve ka brohoritur duke thene se, 'Kosova eshte Shqiperi', gjate ndeshjes.

 • Reklama me e frikshme qe keni pare ndonjehere vjen nga Japonia

  Agjencite e marketingut prej kohesh tashme jane ne gare se kush te godase sa me shume ne syte e publikut. Por kjo reklame e nje kompanie japoneze per prodhimin e gomave, me teper se e goditur per syte, mund te shkaktoje goditje ne zemer dhe frike te pamase.

 • Video e aksidentit tragjik te aktorit Paul Walker

  Disa media ne SHBA dhe Britani e kane publikuar videon e marre nga kamerat e sigurise ne momentin kur vetura ne te cilin gjendej aktori Paul Walker ben aksident dhe shperthen ne flake. Walker i cili huimbi jeten ne moshen 40 vje?are si pasoje e ketij aksidenti nuk ishte duke i dhene makines, por nje mik i tij i cili gjithashtu e humbi jeten. Ne kete video, ndonese nuk shihet makina, verehet tymi d

 • Njihuni me makinat e se ardhmes

  Japonia ka prezantuar ne nje ekspozite te mbajtur ne Tokio, makinat e se ardhmes. Ne 'Tokio Motor Show'-n e ketij viti moren pjese 32 kompani te ndryshme makinash, japoneze dhe te huaja. Ne te u prezantuan makinat e se ardhmes me hidrogjen dhe makinat elektrike me 3 rrota pa timon 'Tokyo Motor Show' zhvillohet 1 here ne ?do dy vjet. Ekspozita e pare e automjeteve ne kryeqytetin japonez u hap ne vi

 • 'La7': Shqiperia, toka e premtuar e italianeve

  Pas disa dekadash qe shqiptaret jetonin dhe punonin ne Itali, si duket jane italianet ate te cilet po vijen te jetojne ne Shqiperi. 'La Republica? i ka dedikuar nje reportazh italianeve qe jetojne ne Shqiperi, te cilin e titullon: ?Shqiperia, toka e premtuar e italianeve'. Jane te shumte tashme italianet, te cilet nuk e shohin Shqiperine vetem si vend per pushime, por si nje vend ku studiojne, pu

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama