Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Google do te hyje ne trupin e njeriut!

  Google po synon te diagnostikoje semundje te ndryshme te njeriut si kanceri, sulmet ne zemer, goditjet dhe semundje te tjera, te cilat pretendon t'i zbuloje ne nje faze me te hershme.

 • Rooms, aplikacioni me i ri i Facebook

  Projekti me i ri i Facebook, quhet 'Dhomat'(Rooms), nje aplikacion social qe u mundeson njerezve te krijojne disa dhoma ta veçanta per çdo lloj teme.

 • Pse Facebook nuk e ka opsionin 'nuk e pelqej'?

  Te gjithe perdoruesit e Facebook-ut kudo qe ndodhen e kane perdorur me shume se nje here opsionin 'pelqej' ne nje postim te nje shoku apo ne nje link te shfaqur ne faqen e tyre.

 • iPhone 6 Plus do te kete nje rival?!

  Kaloi pothuajse nje vit qe kur Google nxori ne treg Nexus 5, por tashme kane dale thashetheme per modelin e ardhshem, qe pritet te rivalizoje edhe produktet me te fundit te Apple-s, iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus.

 • Microsoft prezanton Windows 10

  Kompania Microsoft ka njoftuar se sistemi i ri operues i kompjutereve 'Windows 10' do te zevendesoje jo dhe aq te pelqyerin Windows 8, duke kaluar nje numer serie per te treguar hapin e madh drejt unifikimit te menyres se te punuarit ne 'tableta', celulare dhe kompjuterat tradicionale.

 • Platforma antiFacebook

  9 vite më parë
  Platforma 'antiFacebook'

  Rrjeti social Ello merr 31,000 kerkesa ne ore nga njerez qe duan te bashkohen ne platformat e tij, pretendon themeluesi.

 • iPhone i ri shqeteson agjencite e inteligjences

  Kliente te devotshem te produkteve Apple, keto dite kane shprehur shqetesim nese iPhone 6-ta, i ri do te perthyhet ne xhepat e tyre. Por agjencia Kombetare e Sigurimit dhe agjencite kombetare te zbatimit te ligjit kane shprehur nje shqetesim tjeter.

 • iPhone apo spiun telefon?

  9 vite më parë
  iPhone apo spiun telefon?

  Modeli i fundit i iPhone-t nga Apple eshte vene ne qender te kritikave per shkeljen e privatesise. Ekspertet shprehen 'te tmerruar' mbi aftesine e iPhone per te pergjuar dhe mesuar gjithcka rreth zoteruesit te tij.

 • iPhone i ri deformohet ne xhep

  Bleresit e iPhoneve te rinj 6 plus, kane mbetur te zemeruar pasi keto lloje telefonash mund te perthyhen ndersa jane ne xhep. Qekur modeli i ri u hodh ne treg te premten, nje numer i vogel por ne rritje te personave qe zoterojne nje iPhone 6 plus, kane raportuar kete çeshtje.

 • 7 menyra si te mbrohemi nga hakerat

  A eshte sulmuar ndonjehere telefoni juaj nga hakerat? Nese po atehere ne po ju sjellim shtate keshilla sigurie per t'u mbrojtur.

 • Rekord shitjesh per iPhone 6

  Kompania 'Apple' ka shitur me shume se 10 milione kopje te modelit 'iPhone 6', gjate fundjaves se pare te hedhjes ne treg te brezit te ri te 'iPhone'. Sipas nje njoftimi zyrtar brenda kompanise, kjo shifer perben nje rekord.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama