Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Facebooku me rregull te re qe do te ju frustron!

  Facebook, ka ndryshuar politiken e sigurise, e cila ka frustruar pothuajse te gjithe perdoruesit e ketij rrjeti shoqeror. Ne fakt, qe nga 1 shkurti i ketij viti, nese keni kerkuar qe te futeni ne llogarine tuaj ne Facebook...

 • Samsung Galaxy S6 prezantohet ne 1 mars

  Kompania Samsung ka filluar te dergoje ftesat per eventin e saj te rradhes I titulluar 'Unpacked', gjate te cilit ajo pritet te lançoje smartfonin e saj kryesor per kete vit.

 • WhatsApp teston sherbimin e thirrjeve me ze

  Opsioni i shumepritur i thirrjeve me ze ne WhatsApp eshte ne fazat perfundimtare dhe se shpejti do te jete i disponueshem per te gjithe perdoruesit. WhatsApp e ka testuar kete opsion ne nje grup te perzgjedhur perdoruesish Android.

 • Apple kap qiellin, rekord fitimesh

  Gjigandi amerikan i teknologjise, Apple, ka raportuar fitimet me te medha per nje tremujor, te arritur ndonjehere nga nje kompani publike.

 • Facebook do te transkriptoje mesazhet zanore

  Perse te shkruani ne Facebook, kur ky i fundit mund ta beje per ju? Nje tipar i ri per aplikacionin Messenger ne Facebook, eshte se ai do te shkruaje automatikisht mesazhe zanore te derguara nepermjet ketij sherbimi.

 • WhatsApp tashme edhe ne PC

  10 vite më parë
  WhatsApp, tashme edhe ne PC

  Aplikacioni i mesazheve WhatsApp ka lançuar versionin per kompjuter dhe tashme ky aplikacion nuk do te perdoret vetem ne aparatin celular. Kompania ne pronesi te Facebook-ut ka lajmeruar ne blogun e saj zyrtar se perdoruesit mund te kene akses ne WhatsApp nepermjet Google Chrome, gjithmone nese e kane te instaluar ne celularin e tyre kete aplikacion.

 • Samsung Galaxy 6 vjen me nje ekran te lakuar

  Samsung po revolucionarizon gjithmone e me shume prodhimet e saj duke u bere nje nder telefonat me te kerkuar ne treg. Pas Samsung Galaxy 5 qe rezultoi nje sukses per gjigandin koreanojugor, por pergatitet te vije Samsung Galaxy 6.

 • Apple gati per super iPad-in

  Apple mund te hedhe ne treg nje iPad gjigant prej 13 polesh qe do te zevendesoje dosjet e medha per biznesmenet. Sipas analisteve teknologjike ky produkt i kompanise amerikane, te pakten nisur nga zerat jozyrtare qe dalin nga vete kompania mund te hidhet ne treg kete pranvere.

 • Shqiptari qe krijoi kepucen e zgjuar

  Nje shqiptar ka krijuar kepucen qe krijon energji. Teknologjia mund te perdoret me sensore elektrike pa nevojen e baterive. Jane dy pjese te ndare qe prodhojne energji kur thembra prek token.

 • Apple: 1 milion perdorues te rinj cdo jave ne iBooks

  Keith Moerer, drejtori ekzekutiv i iBooks Store te Apple eshte shfaqur diten e sotme ne Konferencen Boterore te Librit Dixhital per te folur per iBooks. Gjate intervistes ai ofroi disa perditesime te statistikave lidhur me vazhdueshmerine e biznesit te librave te gjigandit Apple.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama