Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Kush e 'vrau' Internet Explorer-in?

  Shfletuesi i internetit qe 'vrau' Internet Explorer-in, me ne fund e ka nje emer. Ai quhet Microsoft Edge. Shfletuesi ka nje logo te re, por ajo duket pothuajse identike me ate te vjetren, edhe pse drejtimi i tij ka ndryshuar dhe ngjyra e tij eshte erresuar pak.

 • Thirrjet zanore te WhatsApp edhe ne telefonet BlackBerry 10

  Edhe thirrjet zanore permes WhatsApp kane qene te disponueshme per nje kohe te gjate ne versionet beta te aplikacionit, versioni zyrtar tashme ka mberritur edhe ne boten BlackBerry dhe saktesisht tek perdoruesit e telefoneve BlackBerry 10.

 • Loja ne Facebook qe po frikeson prinderit franceze

  Nje loje e dyshuar ne Facebook e cila u kerkon femijeve qe te sfidojne njeri-tjetrin duke u zhdukur pa lene gjurme per tre dite me radhe, ka perhapur panik ne mesin e prinderve ne France.

 • Sony prezanton ne heshtje smartfonin Xperia Z4

  Sony ka prezantuar smartfonin e saj me te mire dhe pasardhesin e Xperia Z3 i cili do te jete gati ne tregje per tu blere qe kete vere. Kjo paisje do te godase te gjitha tregjet boterore dhe ofron mbeshtetje per disa gjuhe perfshi edhe gjuhet Europiane.

 • Facebook me On this Day

  8 vite më parë
  Facebook me 'On this Day'

  Risia e Facebook quhet 'On This Day'. Ajo u jep mundesi perdoruesve te kujtojne momentet me te rendesishme te shperndara ne rrjetin social.

 • Ja si mund te zbulohen tashme te carat ne ura dhe avione

  Disa inxhiniere britanike kane zhvilluar nje teknologji te re ultrasonike qe mund te tregoje plasaritje te fshehura ne krahet e aeroplaneve ose te urave, cka me pare mund te kalonte pa u vene re dhe qe sillte shume probleme.

 • Facebook, negociata me mediet prestigjioze

  Facebook po bisedon me disa nga mediat me prestigjoze ne bote, si The New York Times, BuzzFeed dhe National Geographic, pas kerkeses qe kompania u ka bere atyre per publikim direkt te lajmeve dhe artikujve ne platformen e rrjetit social.

 • Get Online Week 2015 ne Shqiperi

  AIS si pjese e network Telecentre Europe ka startuar ne Shqiperi fushatenGet Online Week. Ky event mbahet ne datat 23 deri 29 Mars ne mbare Europen.

 • Android ka tregun, iOS zoteron perdoruesit

  Studimet e fundit mbi perdorimin e telefonave inteligjente ilustrojne diferenca mbi perdorimin dhe qendrimin online ndermjet dy platformave me te medha ne treg, Android dhe iOS.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama