Teknologji

Teknologji

Kategoria do përmbajë informacione mbi Teknologjitë e informacionit në Shqiperië

 • Tastiera qe futet ne xhep

  7 vite më parë
  Tastiera qe futet ne xhep

  LG do te sjelle pajisjen me te re ne treg, ajo quhet Rolly dhe sipas emrit, eshte i rrotullueshem, por kur hapet behet nje tastiere 'qwerty' te permasave standarde. mund ta fusesh ne xhep, per smartphone dhe tablete.

 • E ardhmja e internetit, sipas babait te tij

  Brenda disa dekadave interneti qe njohim sot do te jete transformuar ne nje lidhje nderplanetare rrjetesh, i cili do te sherbeje per te qene koherent me planetet shume larg Tokes

 • Tek Apple dominojne meshkujt dhe te bardhet

  Kompania Apple eshte ne linje me kompanite e tjera teknologjike, te cilat punesojne kryesisht meshkuj te bardhe. Por Apple po ben perpjekje qe te kete sa me shume barazi.

 • 'Samsung' vjen me nje telefon te ri

  Siç duket, 'Samsung' do te vazhdoje ta mbaje, se paku per te ardhmen e afert, titullin e prodhuesit me te madh boteror te telefonave inteligjente.

 • Sulmet me masive nga hakerat

  Hakerat sulmojne rrjete ane e mbane botes ne çdo minute te dites. Ne shumicen e rasteve, ndodh qe keto sulme te parandalohen nga barrierat e sigurise te rrjeteve...

 • Lamtumire Internet Explorer! Krijohet shfletuesi i ri Edge

  Microsoft realizon per here te pare pas disa dekadash nje version te rite Windows-i, pa shfletuesin Internet Explorer. Kompania e re e krijuar quhet 'Edge', nje version i permiresuar i Internet Explorer, nderkohe qe me te shpresohet qe te rivalizohen shfletuesit e tjere si Chrome apo Firefox.

 • Telefoni qe mban 90 dite bateri

  Nis humori online me rritjen e pensioneveKeni probleme me baterine e telefonit? Nuk iu mban me shume se 2-3 dite? Tani erdhi koha qe te mos shqetesoheni sepse iu vjen ne ndihme Janus One.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama